Padł kolejny rekord osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej podał nowe obostrzenia. Od 17 października w całym kraju zaczną obowiązywać nowe restrykcje. Co to dla nas oznacza? Ponownie niektóre miejsca zostaną zamknięte.

Planowane są NOWE restrykcje w Polsce. Tego się nie spodziewaliśmy

Pandemia koronawirusa – znamy nowe obostrzenia

Cała Polska objęta jest żółtą strefą, co wiąże się z nowymi restrykcjami. W 152 powiatach, w których jest największa zachorowalność na koronawirusa ustanowiono strefy czerwone. Nastąpił gwałtowny wzrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Rząd postanowił wprowadzić nowe restrykcje z podziałem na wyznaczone strefy.

Ostre słowa radnego. Warszawiacy powinni się OPAMIĘTAĆ? „Jak będziemy mieli drugie Bergamo…”

Jak poinformował premier na konferencji prasowej, zawieszono działanie basenów, aquaparków i siłowni. Co do restauracji i innych obiektów gastronomicznych, mogą one działać w godz. 6-21 (poza wydawaniem posiłków na wynos). Zajęty ma być co drugi stolik.

Ograniczona zostanie liczba osób w transporcie publicznym. Zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc. Od 19 października wesela można organizować do 25 osób bez możliwości zabawy tanecznej. W szkołach średnich i wyższych – nauczanie hybrydowe.

Nasze strategiczne zadanie to chronić zdrowie i życie Polaków. Przede wszystkim chrońmy osoby starsze – mówił premier.

Sonda

poll-violet

W strefach czerwonych, które ustanowiono w 152 powiatach obowiązują wszystkie obostrzenia, które wprowadzono w strefach żółtych, a ponadto w sklepach będzie mogło przebywać tylko 5 osób na jedną kasę.

Przerażająca przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego na listopad: Czeka was coś o wiele gorszego

W strefach czerwonych będzie obowiązywać zakaz organizacji imprez okolicznościowych. W szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Co o tym myślicie?

Dajcie znać w komentarzach.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Łukasz Szumowski leży w szpitalu POD TLENEM z powodu koronawirusa

Dorota Gardias opisała przebieg choroby. Zdradziła, jaki miała pierwszy objaw koronawirusa

Cristiano Ronaldo zarażony koronawirusem!

Koronawirus w Polsce.

Fot.Forum/Jacek Szydłowski/Forum.

Panorama Warszawy z Mostu Poniatowskiego.

Panorama Warszawy z Mostu Poniatowskiego. Fot.Forum/Maciej Luczniewski.