30-letnia Elizabeth Debicki po raz pierwszy pojawiła się na planie 5. sezonu „The Crown” w środę, kiedy kręciła sceny w Ardverikie Lodge Scotland wraz z dwoma młodymi aktorami grającymi księcia Harrego i księcia Williama. Z przyjemnością patrzymy, jak rozwija się kariera tej australijskiej aktorki polskiego pochodzenia (Jej ojciec jest Polakiem, matka jest irlandzkiego pochodzenia)

Internauci MIAŻDŻĄ pomnik księżnej Diany: „Ona tak nie wyglądała”

W zeszłym roku ogłoszono, że przejmie rolę Emmy Corrin i zagra Dianę w 5 i 6 serii, która obejmie śmierć Diany z 1997 roku. Podczas zdjęć w majestatycznym Ardverikie 30-letnia Elizabeth Debicki była niemal identyczna, jak zmarła tragicznie księżna. Aktorka była ubrana w lekkie sprane dżinsy, elegancką granatową marynarkę ze złotymi guzikami i łososiową koszulę.

Kate Middleton po emisji „The Crown” poprosiła o dodatkową ochronę

Elizabeth Debicki miała być baleriną, jednak balet zamieniła na teatr w szkole średniej. Studiowała w Victorian College of the Arts Uniwersytetu Melbourne (Australia), gdzie otrzymała również stypendium Richarda Pratta dla wybitnych studentów aktorstwa.

Aktorka o polskim pochodzeniu zagra księżną Dianę w serialu „The Crown”

W 2013 Elizabeth Debicki zaliczyła wielki przełom w karierze grając w hicie Buzza Luhrmana „Wielki Gatsby”, następnie zagrała w popularnym serialu „The Night Manager” (z 2016 roku), by teraz zagrać prawdopodobnie rolę życia, która wyniesie ją na wyżyny show biznesu. Trzymamy kciuki!

Elizabeth Debicki fot. Zuma Press / Forum

księżna Diana fot. Rue des Archives / Forum