Jarosław Bieniuk (41 l.) rok temu nie schodził ze świecznika. Były piłkarz został oskarżony przez koleżankę, 28-letnią Sylwię Sz., o gwałt. Celebryta trafił do aresztu. Po wpłaceniu 20 tysięcy zł. kaucji wyszedł na wolność. Były mąż Anny Przybylskiej został oczyszczony z zarzutów gwałtu, ale postawiono mu zarzut dostarczenie narkotyków dwóm osobom. W piątek Sąd Rejonowy w Sopocie wydał wyrok w tej sprawie.

Oliwia Bieniuk w nietypowym makijażu – wzięła udział w kolejnej sesji zdjęciowej

Jarosław Bieniuk usłyszał wyrok

Jarosław Bieniuk prawie rok temu został aresztowany po tym, jak była koleżanka oskarżyła go o gwałt ze szczególną brutalnością i podanie środków odurzających. Wydarzenia z nocy 12 na 13 kwietnia w jednym z sopockich hoteli wywołało ogromne poruszenie w całej Polsce a sprawa ciągnęła się aż do tej pory.

Jarosław Bieniuk stanie przed sądem

W rozmowie z redakcją serwisu sportowefakty.pl rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk, powiedziała:

Zebrany w sprawie materiał dowodowy nie dał podstaw do przedstawienia mężczyźnie zarzutu doprowadzenia pokrzywdzonej do obcowania płciowego. W tej sprawie zostanie skierowany do Sądu akt oskarżenia o dwa czyny dotyczące udzielenia innej osobie środka odurzającego, to jest z art. 58 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

26 czerwca w Sopocie odbyła się rozprawa sądowa i zgodnie z wyrokiem sądu były mąż Anny Przybylskiej został uznany za winnego udzielenia po jednej porcji kokainy Sylwii Sz. i Katarzynie N.

Jarosław Bieniuk w sądzie.

Sopot, 18.02.2020 r. Rozprawa przed Sadem Rejonowym w Sopocie w procesie bylego reprezentanta Polski w pilce noznej Jaroslawa Bieniuka. Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Jarosław Bieniuk uznany za winnego postawionych mu czynów

Jarosław stawił się w sądzie w towarzystwie dwóch obrońców. 

Bieniuk został uznany za winnego udzielenia kokainy dwóm kobietom, jednak Sąd umorzył postępowanie na rok ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu. Jarosław musi pokryć koszty rozpraw sądowych i dodatkowo zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny na rzecz pokrzywdzonych.

Jak można było się tego spodziewać, Bieniuk nie chciał udzielić komentarza – jednak zamiast niego zrobił to jeden z jego sądowych przedstawicieli. W rozmowie z Faktem przyznał, że jego klient wciąż pozostaje osobą niekaraną.

Mój klient nie przyznał się do winy i w świetle prawa wciąż pozostaje osobą niekaraną. Złożymy wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku i po zapoznaniu się z nim podejmiemy decyzję czy będziemy składać apelację, czy też nie – powiedział mec. Dariusz Makowski.

W Sądzie zabrakło oskarżyciela, Sylwii Sz.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Blady i wystraszony Jarosław Bieniuk w SĄDZIE (ZDJĘCIA)

Jarosław Bieniuk oświadczy się Martynie Gliwińskiej? Piłkarz poważnie się nad tym zastanawia

Jarosław Bieniuk zabiera głos po apelu Sylwestra Latkowskiego!

Jarosław Bieniuk z trójką dzieci.

Jarosław Bieniuk z trójką dzieci, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA.

Jarosław Bieniuk na imprezie branżowej.

Jarosław Bieniuk na imprezie branżowej, fot. Piętka Mieszko/AKPA.

Jarosław Bieniuk w sądzie.

Rozprawa przed Sadem Rejonowym w Sopocie w procesie byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej Jarosława Bieniuka. Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM.

Jarosław Bieniuk w bluzie sportowej.

Jarosław Bieniuk w bluzie sportowej, fot. AKPA.