Serena Williams żegna się z tenisem na okładce najnowszego Vogue’a. US Open będzie ostatnim turniejem w jej karierze.

Serena Williams przechodzi na emeryturę

.„Nigdy nie lubiłam słowa „emerytura” – czytamy na okładce do wydania Vogue’a z września 2022 roku. „To nie jest dla mnie nowoczesne słowo. Myślałem o tym jako o przejściu, ale chcę być wrażliwy na to, jak używam tego słowa, co oznacza coś bardzo konkretnego i ważnego dla społeczeństwa. Być może najlepszym słowem, aby opisać to, co zamierzam, to ewolucja. Jestem tutaj, aby powiedzieć, że odchodzę od tenisa w kierunku innych rzeczy, które są dla mnie ważne”
40-letnia Williams przyznała, że ​​chociaż wielu jest podekscytowanych przejściem na emeryturę, nie jest tak w przypadku niej. „Chwała tym ludziom, ale będę szczera. Nie ma dla mnie szczęścia w tym temacie” – kontynuowała czterokrotna złota medaliskta olimpijska.
„Wiem, że nie jest to normalne, ale czuję ogromny ból. To najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek mogłam sobie wyobrazić. Nienawidzę tego. Nienawidzę tego, że muszę być na tym rozdrożu. , chciałbym, żeby to było dla mnie łatwe, ale tak nie jest. Jestem rozdarta: nie chcę, żeby to się skończyło, ale jednocześnie jestem gotowa na to, co dalej.”

Więc co dalej planuje słynna tenisistka? Williams powiedziała, że ​​chce skupić się na swojej firmie i powiększyć rodzinę wraz ze swoim mężem Alexisem Ohanianem. (Para, która pobrała się w 2017 roku, jest już rodzicami 4-letniej córki Alexis Olympia Ohanian Jr.)

„W zeszłym roku Alexis i ja staraliśmy się o kolejne dziecko, a ostatnio otrzymaliśmy od mojego lekarza informacje, które uspokoiły mój umysł i sprawiły, że poczułam, że kiedy tylko będziemy gotowi, możemy dodać kolejne dziecko do naszej rodziny, ” ona kontynuowała. „Zdecydowanie nie chcę ponownie zajść w ciążę jako sportowiec.”

Serena Williams z mężem i córeczką w zoo. 2-letnia Alexis Olympia jest przeurocza (ZDJĘCIA)

Williams zauważyła, że ​​„nigdy nie chciała wybierać między tenisem a rodziną”, dodając, że „nie uważa, że ​​to sprawiedliwe” i że wielu sportowców płci męskiej nie ma do czynienia z taką sytuacją.

„Gdybym była facetem, nie pisałabym tego, ponieważ grałabym i wygrywała, podczas gdy moja żona wykonywała fizyczną pracę powiększania naszej rodziny” – napisała.

Serena Williams zdradziła TAJEMNICĘ księżnej Meghan dotyczącą Archiego

W ciągu swojej prawie trzydziestoletniej kariery Williams stworzyła spore dziedzictwo,  wygrywając 23 tytuły  Wielkiego Szlemu  i kolejne 14 tytułów Wielkiego Szlemu w deblu. Jej ostatnia wygrana w Wielkim Szlemie była podczas Australian Open 2017, kiedy była w 2 miesiącu ciąży. Ostatnio startowała na Wimbledonie, gdzie odpadła w pierwszej rundzie.