Niedawno księżna Meghan pojawiła się na nabożeństwie z okazji Dnia Pamięci w Wielkiej Brytanii. Wyglądała bardzo elegancko i wiele osób pochwaliło jej stylizację. Miała na sobie płaszcz Stelli McCartney z kołnierzem i ciemnym pasem, a do tego kapelusz. Jak się okazało, to okrycie wierzchnie powstawało w strasznych warunkach.

Meghan i Kate znowu razem wystąpiły – jedna w kapeluszu, druga w toczku. Której udała się stylizacja?

Krawcowa, która szyła płaszcz Meghan Markle zarabiała £2,58 funta na godzinę

Wełniany płaszcz Meghan Markle kosztował prawie 8 tysięcy złotych i powstawał w fabryce odzieży Beriv na Węgrzech, która szyje ubrania dla projektantki. Pracująca tam krawcowa Anne, przedstawiła dowody, że zarobiła 455 funtów za przepracowanie 176 godzin w zeszłym miesiącu. Oznacza to 2,58 funta na godzinę, czyli 13 zł. Przyznała, że nie stać jej na jedzenie i ogrzewanie zaniedbanego domu.

Wszyscy nasi pracownicy nie są w stanie się utrzymać i nie mają wystarczających środków na jedzenie lub ogrzewanie, więc musimy liczyć na pomoc przyjaciół i rodziny, aby przetrwać miesiąc. Ludzie mówią o płaszczu noszonym przez księżną, ale nie mają pojęcia, jak żyjemy, co jest rozpaczliwie smutne.

Były znajomy księżnej Meghan OSTRO ją skrytykował: marudne, rozpuszczone BACHORY

Imre Matolcsi, dyrektor fabryki stwierdził jednak, że wszyscy są tam dobrze traktowani a pensja jest zgodna z węgierskim prawem.

Księżna Meghan sama wspiera kobiety, które chcą się usamodzielnić i iść do pracy, zaprojektowała nawet dla nich kolekcję ubrań.

TYLE trzeba zapłacić za ubrania z kolekcji Meghan Markle. PRZESADA czy normalna cena?

Myślicie, że gdyby wiedziała o tej sytuacji, założyłaby ten płaszcz?

Meghan Markle na Dniu Pamięci fot. Forum/Zuma Press

Meghan Markle fot. Forum/BACKGRID