Zagraniczna modelka, która ma rozmiar 36 zdradziła, że została odrzucona z setek castingów, ponieważ jest uważana za zbyt grubą dla branży. Ebony Maude, z Wakefield, West Yorks, pracuje jako modelka od 12 roku życia – i twierdzi, że przejście w kierunku „różnorodności” wypiera średniej wielkości dziewczyny, takie jak ona.

Złapane na gorącym uczynku. Tak wyglądają naprawdę „smukłe ślicznotki” z Instagrama

Modelka żali się na brak pracy z powodu zbyt dużej „różnorodności”

Świat mody rządzi się swoimi prawami. Praca modelek polega na jak najlepszym zaprezentowaniu danej rzeczy za pomocą własnego ciała. Modelki muszą przywiązywać ogromną uwagę do swojej sylwetki. Przez to, tak wiele kobiet popada w zaburzenia odżywiania czy nadmiernie katują swoje ciało ćwiczeniami.

W ciągu ostatnich ośmiu lat i setek castingów zdobyłam tylko jedną pracę. Zawsze byłam przekonana, że ma to coś wspólnego z moim rozmiarem. Oczywiście reżyserzy castingu nigdy nie mówią takich słów„ jesteś zbyt gruby” wprost, omijają ten problem i mówią coś na zasadzie„ musisz się uspokoić lub „musisz stracić kilka centymetrów”. Ja po prostu nie mam idealnych proporcji. Zleceniodawcy angażują do pracy albo bardzo szczupłe dziewczyny, albo te o rozmiarze plus size, ponieważ„ reprezentują różnorodność ”. Marki tak naprawdę nie są różnorodne, po prostu starają się dopasować do formy, którą ludzie chcą zobaczyć – powiedziała modelka w rozmowie z Fabulous Digital

Branża mody chętnie popiera różnorodność, jednak Ebony twierdzi, że w rzeczywistości utrudnia to pracę modelom takim jak ona, które są klasyfikowane jako „pośrednie rozmiary”. Nikt nie chce zostać oskarżony o body shaming, ludzie tak bardzo skupili się na akceptacji różnorodności, że zapomnieli o fakcie, iż każda osoba ma inny kształt ciała.

Modelka Ebony Maude na Instagramie:

View this post on Instagram

u look like i need a drink

A post shared by ⚡️ EBONY MAY ⚡️ (@ebymaude) on

A wy, co sądzicie o propagowaniu różnorodności w modelingu?

ZOBACZ WIĘCEJ:

TA poza to nowy TREND wakacji. Pokochały ją największe gwiazdy Instagrama!

10 dziewczyn z Instagrama, które są tak piękne, że każda kobieta chciałaby wyglądać jak one

Ta modelka jest w zaawansowanej ciąży. To będzie jej pierwsze dziecko (ZDJĘCIA)