Macey Duff z Nevady to 19-latka, która w przeszłości wstydziła się owłosienia na swoim ciele. Bała się, że włosy na ciele staną się powodem do żartów, a ona będzie ośmieszana. W wieku 10 lat zaczęła się depilować, co było dla niej czymś normalnym, bo wszystkie kobiety z jej otoczenia tak robiły. Z biegiem lat zupełnie zmieniła do tego podejście.

Zaczęłam golić się w wieku około 10 lat. Z jakiego powodu? Tylko dlatego, że zrobiły to wszystkie kobiety wokół mnie. Nauczono, że kobiety powinny to robić. Goliłam się za każdym razem, kiedy włosy zaczynały rosnąć. Bałam się, że ktokolwiek zobaczy choć trochę włosów na moich nogach czy pachach. Z trudem akceptowałem siebie – powiedziała.

A kiedy modelki Victoria’s Secret ZEJDĄ z wybiegu wyglądają jak ZWYKŁE dziewczyny (ZDJĘCIA)

Macey Duff przestała się depilować

Choć Macey depilowała całe ciało to wcale nie chciała tego robić. Uważała, że robi to wbrew sobie, a tylko po to, by spełniać oczekiwania innych. Była tym sfrustrowana, bo czuła, że nie może być sobą. W końcu nadszedł przełomowy moment. W 2016 roku Macey wraz z rodziną przeprowadziła się na Hawaje, gdzie jej ojciec dostał nową pracę.

Wówczas Ally, siostra Macey, zobaczyła na plaży kobietę, która miała niewydepilowane nogi, pachy i okolice bikini. Powiedziała o tym siostrze, a to było małym impulsem. Niedługo potem Macey zobaczyła na Instagramie kobietę, która również nie wstydziła się swojego owłosienia. Nastolatka poczuła się zainspirowana.

Nie uwierzysz, od ilu dni DODA nie myła włosów! Wyglądają na tłuste?

Przyznała, że moment, w którym odrastały włosy nie był komfortowy, ale przemogła się. I choć na początku była lekko przerażona, że pokaże światu swoje owłosione ciało, to dziś czuje się szczęśliwa. Choć wielu z jej znajomych uważa, że to obrzydliwe, to są też osoby, które poszły jej śladem. Siostry Macey też przestały się golić, a ich matka zdecydowała, że zrezygnuje z depilacji pach. Dziś Macey już się nie wstydzi i chętnie zamieszcza na Instagramie zdjęcia, na których pokazuje owłosione pachy czy nogi.

ZOBACZ TEŻ:

Kylie Jenner nie zoperowała sobie TEJ CZĘŚCI ciała, choć wcale NIE JEST idealna (ZDJĘCIA)

Pierwsze pytanie przerosło uczestnika „Milionerów”. Tylko wydaje się proste

Marta Żmuda-Trzebiatowska pokazała kreacje z maturalnego balu. Zrobiła ogromne wrażenie na fanach

View this post on Instagram

what would you do, what would you create if you really truly knew and believed you were Worthy of all that you desire?!?! When it comes to following the calling of *your* heart, what are you willing to do to get there? How much fire can you ignite through your passion? How much love can you let yourself express, how much love can you let yourself open up to? How much do you desire it and how much are you willing to let go in order to create more space? When it comes to following your heart, it requires you to go beyond your comfort zone. Instantly, the us that is crumbling away, an old us, wants safety..something to cling back onto..but when that in which we wish to cling upon are the very reasons driving us forward, there’s nothing else to do but leap into what we are so very uncertain of. Uncertain, Uncomfortable, Undefined. We have the power to distinguish Our greatness through the desolation of our pain.

A post shared by @ maceytheearthling on

View this post on Instagram

GIVE YOURSELF A HUG. This is a reminder for everyone who needs it, that YOU ARE WORTHY. You are exactly who YOU are meant to be in this life; do not spend another moment underestimating your ability to transform this world. You were gifted with something special, trust in this younique quality that you carry. You’re meant to be here. You’re meant to transcend the reality in which you live. There will be days, weeks, months, of total sorrow and grief. Yet continue to remember that this is simply the balance of life. There is no stillness without movement & sound, no new moon without the full moon, no light without darkness, no sunrise without the sunset.. there is no happiness without pain. Just be and allow the flowing river of this youniversal interconnectedness run through your essence, run through your mind, body; let it purify your life and learn to move with this river gracefully regardless of the direction it goes. Again, YOU ARE WORTHY. ♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥ Wearing my favorite pair of KritterKlips ☺️ @kritterklips You can use my code MANA15 to save $$ off your own pair!! 🙂 @ KritterKlips.com My favorite part about my KritterKlips is the smiles it gives others. The fleeting moments of silliness and precious laughter shared with the community around me. It may seem minor yet it’s something I find incredibly special and significant in my life. I Am so grateful 🙂 #kritterklipskrew #kritterklips

A post shared by @ maceytheearthling on