Taco Hemingway, czyli Filip Szcześniak jest jednym z najbardziej tajemniczych raperów w Polsce. Na początku kariery nawet mało kto wiedział, jak wygląda raper. Nie prowadził mediów społecznościowy i nie nagrywał teledysków ze swoim udziałem. Natomiast nie potrzebował tego, żeby sprzedać ponad 255 tys. płyt i w pół godziny sprzedać koncert z Dawidem Podsiadło na Stadionie Narodowym.

Taco Hemingway – wywiad

Iga Lis wrzuciła fotkę z Taco Hemingway’em. Zrobiła mu niespodziankę!

Dotąd Taco sporadycznie zagląda na swój Instagram, a jak już coś wrzuci to tylko związanego ze swoją muzyką. Prawie w ogóle nie udziela wywiadów, gdyby nie jego szczere teksty piosenek, to nawet jego wierni fani nie wiedzieliby nic o artyście.

Teraz Filip naprawdę zaskoczył. Udzielił wywiadu dla autorów książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy 2″. Dziennikarze „Faktu” zdobyli fragment wypowiedzi Taco.

Mama pracuje w Brukseli, ojciec wraz ze swoją nową rodziną mieszka w Hiszpanii, a starsza ode mnie o pięć lat siostra od września przebywa ze swoim mężem na stypendium naukowym w Stanach. Ja zaś od drugiej połowy 2018 roku większość czasu spędzam w Londynie, gdzie studiuje moja dziewczyna (red. Iga Lis). Zacząłem bardziej doceniać rodzinę, odkąd nie mam możliwości regularnego widywania się z nią. Dręczą mnie wyrzuty sumienia – wyznał.

Z płyt Filipa można było wywnioskować, że jest domownikiem, ale nigdy nie powiedział tego wprost. W końcu się przyznał, że najlepiej spędza czas w domu i od zawsze był internetowo-komputerowym dzieciakiem.

Moi rodzice też są domatorami i są z tego powodu bardzo dumni. Mama zawsze pilnie się uczyła i była niezwykle sumienna, pracowita. Przy każdej okazji powtarza, że nigdy w życiu nie imprezowała. Gdy podczas świąt wypije kieliszek wina, widać po niej, że jej organizm ma niską tolerancję na alkohol. Ojciec z kolei cały czas czyta książki i ogląda filmy (…) Gdy już osiągnąłem pewien stopień popularności, niemal w ogóle przestałem opuszczać mieszkanie – powiedział Taco.

Iga Lis pokazała urocze zdjęcie Taco Hemingway’a. Fani: „Jak na okładkę nowej płyty”

Jednak raper próbuje swoje nawyki zmienić, w czym pomaga mu dziewczyna, Iga Lis – córka Kingi Rusin. Jego domatorstwo było tak zaawansowanie, że nie chciał nawet wyjść do restauracji, czy do kina.

Skoro mogę sobie coś zamówić i odpalić Netfliksa. Na szczęście coraz bardziej rozumiem, że człowiek jest istotą społeczną. W Londynie bardzo dużo pracuję w domu, ale dostrzegam już, że choćby wyjście do sklepu spożywczego czy uśmiech drugiej osoby dobrze wpływają na zdrowie psychiczne – przyznał.

Kim są rodzice Taco Hemingwey’a?

Opowiedział trochę o swoim tacie. Okazuje się, że jest zaangażowany w muzykę syna: „Dużo zrobił, by nasze relacje przetrwały pomimo jego rozwodu z mamą, gdy miałem czternaście lat. Wiele razy wyciągał do mnie dłoń, zapraszał na obiady… To musiało być dla niego trudne, biorąc pod uwagę, że jest osobą bardzo powściągliwą i nieskorą do konfrontacji. Typ człowieka, który nie powie, że coś jest nie tak. Woli przemilczeć. Tata jest kuratorem i pierwszym recenzentem mojej muzyki. Zawsze dostaje ode mnie prevki. Słucha ich i mówi potem, w którym miejscu zmieniłby jakiś rym” – mówił.

Z kolei o mamie zdradził, że „jeszcze na studiach zaliczyła przelotny romans z dziennikarstwem”, ma lekkie pióro i powinna być politykiem.

Czasem zdarza mi się zerknąć do jej starych tekstów i zastanawiam się, jak potoczyłoby się jej życie, gdyby zdecydowała się pójść tą drogą. Zaczynała jako sekretarka, ale zaszła bardzo wysoko w korporacyjnych strukturach. Jest dyrektorem HR-u. Zrobiła sporą karierę w biznesie, ale każdy awans oznaczał dla niej przeprowadzkę w coraz to dalsze miejsca.

Wylicza, że najpierw pracowała w biurze na Ostrobramskiej, później w Sochaczewie, we Włocławku, Dębicy, słoweńskiej Lublanie, potem w Brukseli.

Te przeprowadzki pewnie trochę ciążyły jej na psychice. Namawiam mamę, żeby napisała książkę o kulturach korporacyjnych. Przez lata zaobserwowała bardzo dużo i gdy mi opowiada o tym, co się tam wyprawia, to jest aż zabawne. Język korporacyjny to tragikomedia. Zakłamanie na poziomie tajemnicy poliszynela. Każdy wie, ale trzeba trzymać pozory. Mój ojciec tego nie wytrzymał, a mama potrafi sobie z tym poradzić. Myślę, że byłaby dobrym politykiem – stwierdził Szcześniak.

Iga Lis (18 l.) pokazała pierwsze zdjęcie ze swoim chłopakiem, Taco Hemingwayem

Książka „To nie jest hip-hop. Rozmowy 2″, dla której Taco zrobił wyjątek, wejdzie do sprzedaży jutro (27 września). Będzie można przeczytać też wywiad od m.in. donGURALesko, KęKę, Otsochodzi i  Ten Typ Mes.