Taco Hemigway, a właściwie Filip Szcześniak, który podbija polską branżę muzyczną, został zauważony przez jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników „New York Times”. W rozmowie z dziennikarzem, która odbyła się w Londynie, opowiedział nie tylko o swojej twórczości, ale nawiązał też do tego, co obecnie dzieje się w Polsce.

Taco Hemingway o strajku kobiet: „Duma mnie rozpiera, gdy widzę, co dzieje się w Polsce”

Taco Hemingway dla New York Times

Taco od kilku lat utrzymuje się na scenie i co roku wydaje kolejne płyty. Jak sam przyznał, dużo nagrywał o imprezowaniu i o tym, jak ma go dość. W minione wakacje, na przełomie sierpnia i września, raper wydał dwa krążki – „Jarmark” i „Europa”, które był inne niż jego poprzednie płyty. Jeden z utworów z pierwszej z płyt – „Polskie Tango” rozszedł się szerokim echem.

Dotychczas albo robiłem albumy o imprezowaniu, albo o tym, że mam dość imprezowania i chcę odzyskać swoje stare życie. Pomyślałem: Chyba powinienem to zmienić. (…) Wplątałem się w politykę. To nie było przyjemne – powiedział w rozmowie z Alexem Marshallem.

Szcześniak przyznał, że kiedy tuż przed wyborami prezydenckimi, wypuścił „Polskie Tango” stał się celem ataków ze strony prawicowych dziennikarzy. Dodał, że „obawia się, że zostanie uznany za antypolaka i plotkarza” po wywiadzie dla New York Timesa.

Taco Hemingway o decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Co ciekawe, wywiad dla amerykańskiego dziennika odbył się dzień po tym, jak Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja ze względu na wady płodu jest niezgodną z polską konstytucją, co wywołało liczne protesty. Dziennikarz zapytał Szcześniaka o jego stanowisko w tej sprawie. Kolejny raz pokazał, że nie podoba mu się to, co się dzieje w kraju.

To okropne. To kolejny krok w złym kierunku dla Polski – skomentował krótko.

Na koniec rozmowy dodał, że nie wydaje mu się, by „zgłaszanie obaw było niepatriotyczne”, w przeciwieństwie do „akceptowania wszystkich przewinień partii rządzącej” i życie z nadzieją na lepszą przyszłość.


ZOBACZ TEŻ:

Jeszcze nie czas na ślubny welon. Mamy komentarz Igi Lis w sprawie zaręczyn z Taco Hemingway’em!

Wyciekło zdjęcie zza kulis koncertu Taco Hemingway’a na Stadionie Narodowym. Tuli się do IGI LIS

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

EUROPA LP, OUT NOW. fot. @mdaszkowska

Post udostępniony przez tacohemingway (@tacohemingway)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

„POLSKIE TANGO” (prod. @lanek_1), pierwszy singiel z albumu „JARMARK”. Premiera: lato 2020. Do usłyszenia.

Post udostępniony przez tacohemingway (@tacohemingway)