Taco Hemingway (30 l.) odniósł się do plotek, jakoby miał skorzystać z dotacji z Funduszu Wsparcia Kultury. Raper opublikował na swoim Insta Story oświadczenie, w którym przyznał, że nie pobierał żadnych środków z rządowego programu wsparcia dla artystów. Dodał, że jest osobą z uprzywilejowaną pozycją i jego honor nie pozwoliłby mu na pobranie dotacji.

Taco Hemingway o strajku kobiet: „Duma mnie rozpiera, gdy widzę, co dzieje się w Polsce”

Oświadczenie Taco Hemingway w sprawie funduszy dla artystów

W sobotę ukazała się lista beneficjentów dotacji Funduszu Wsparcia Kultury. Emocje wywołały olbrzymie kwoty przyznane artystom jako rekompensata za utracone dochody w okresie od 12 marca do 31 grudnia. Na liście pojawiło się nazwisko managera Taco Hemingwaya.

Raper postanowił odnieść się do plotek i opublikował na Insta Story oświadczenie, w którym przestawił swoje stanowisko.

Taco Hemingway udzielił wywiadu New York Timesowi. Nawiązał do obecnej sytuacji w Polsce

Taco od jakiegoś czasu chętnie zabiera głos w sprawach politycznych. Wsparł Strajk Kobiet i ostro wypowiedział się o rządzących. Raper wyjaśnił, że jako jeden z najlepiej zarabiających artystów w kraju nie ma zamiaru pobierać dotacji z utworzonego Fundusz Wsparcia Kultury, gdyż zdaje sobie sprawę ze swojej uprzywilejowanej pozycji.

Wbrew temu, co próbują sugerować niektóre media, nie pobrałem, ani nie ubiegałem się o ani jedną złotówkę z rządowego programu zapomogi dla artystów. Zdając sobie sprawę ze swojej uprzywilejowanej pozycji, NIGDY nie starałbym się o jakiekolwiek środki publiczne, których celem jest pomoc osobom i biznesom poszkodowanym przez pandemię – zaczął artysta.

Oświadczenie Taco Hemingwaya.

Oświadczenie Taco Hemingwaya. Fot.Instagram/tacohemingway.

Tao Hemingway o dotacjach z Funduszu Wsparcia Artystów

Taco Hemingway dodał, że nazwisko jego managera Jana Porębskiego znalazło się na liście, ponieważ mężczyzna prowadzi firmę eventową, która od dłuższego czasu nie zarabia, a musi opłacić pracowników.

Mylnie sugeruje się, że trafić miały do mnie pieniądze, o które ubiegał się mój manager Jan Porębski. Tymczasem prowadzi on własną firmę eventową, współpracującą z wieloma artystami i artystkami, i jak wiele osób z branży ubiegał się o dofinansowanie swojej działalności celem opłacenia pracowników – kierowców, dźwiękowców, dostawców sprzętu, ludzi z produkcji – kontynuuje.

Raper podkreślił, że nie pochwala zachowania niektórych artystów, którzy zarabiają ogromne sumy z tantiemów i kontraktów reklamowych, a mimo to decydują się na dotacje.

Kamil Bednarek TŁUMACZY się z dotacji. „Wielkie wiadro pomyj”

Taco zdradził również, że w maju wsparł pracowników służby zdrowia, przelewając na ten cel pewną sumę pieniędzy.

Co myślicie o zachowaniu artysty?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Taco Hemingway po długiej nieobecności wrócił na Instagram – dodał zdjęcie zrobione przez Igę Lis

Hot 16 Challenge 2 edycja! Taco Hemingway zrobił wyjątek

Jeszcze nie czas na ślubny welon. Mamy komentarz Igi Lis w sprawie zaręczyn z Taco Hemingway’em!

Taco Hemingway z Igą Lis i Quebonafide z Natalią Szroeder na stadionie narodowym.

Quebonafide, Taco Hemingway, Iga Lis, Natalia Szroeder na Stadionie, fot. Piętka Mieszko/AKPA.