Tatiana Okupnik (41 l.) od jakiegoś czasu opowiada swoim obserwatorom o trudnej ciąży, porodzie, pokazała także zdjęcia swojego ciała, które było opuchnięte po przyjściu dziecka na świat. Internautki pytały ją o to, jaki ma stosunek do kobiet, takich jak Anna Lewandowska, które zaledwie kilkanaście dni po urodzeniu swojej pociechy, prezentują niemal płaski brzuch. Wokalistka postanowiła to skomentować.

Tatiana Okupnik pokazała MOCNE zdjęcia zrobione po porodzie: Ciągle próbuję dojść do formy

Tatiana Okupnik o zdjęciach płaskiego brzucha Anny Lewandowskiej po porodzie

Tatiana Okupnik wyznała, że wygląd jej ciała był wynikiem błędu lekarskiego.

Nie miałam wpływu na to, że podczas porodu wkradł się błąd personelu. Podano mi m.in. za dużo kroplówek. O innych pomyłkach opowiedziałam w filmie o pierwszym porodzie. Taka moja historia. Nawet jak było mi bardzo źle w związku z różnymi komplikacjami poporodowymi z nikim się nie porównywałam, bo wiedziałam, że to bez sensu. Nie chciałam się tez z nikim ścigać w dochodzeniu do formy, bo mój organizm jest inny niż Twój. Ja ciągle próbuje dojść do formy.

Kobiety w komentarzach dziękowały piosenkarce za ten post. Pytały również o to, co sądzi o pokazywaniu płaskiego brzucha niedługo po porodzie – nie każda kobieta tak szybko wraca do formy, więc takie zdjęcia mogą wpędzać w kompleksy.

Pytacie, czy widziałam już zdjęcie brzucha Ani Lewandowskiej i czy nie myślę, że takie zdjęcia wywołują kompleksy u innych kobiet, albo mogą spowodować nawet ich depresję. Pierwszy raz odpowiem na coś takiego. Po pierwsze uważam, że to co robi Ania jest cudowne, nie tylko motywuje dziewczyny, podkreśla rolę sportu i diety w naszym życiu i zgadzam się z nią w 100%. Po drugie pokazała nam swoją prawdę i miała do tego pełne prawo, pokazuje nam, że tak może być. Ale skoro mamy Dzień Mamy, to warto byłoby zacząć mówić głośno, że nie ma jednego modelu mamy, macierzyństwa, wszystkie jesteśmy różne i ja postanowiłem zamieścić moje zdjęcia, moją prawdę – powiedziała.

Tatiana Okupnik o DEPRESJI w czasie ciąży: wkurzało mnie, że czułam ruchy

Wyznała, że u niej wyglądało to zupełnie inaczej niż u Ani.

Odżywiałam się dobrze w ciąży, ćwiczyłam, oczywiście nie w takim zakresie jak Ania, bo ja jestem wokalistką a nie sportsmenką, ale ćwiczyłam. (…) Podano mi za dużo kroplówek, poród był okrutny. (…) Dojście do formy, by zacząć się myć, zajęło mi to około miesiąca. Te zdjęcia to wersja lajtowa. Moi bliscy pousuwali inne zdjęcia, bo uznali je za obrzydliwe. (…) Nie chcę współczucia. Nie chce porównywać moich zdjęć ze zdjęciem Ani.

Tatiana Okupnik o KOSZMARNYM porodzie. „Położna i lekarka masowały moje krocze…”

Okupnik podkreśla, że nie każda kobieta może tak szybko dojść do formy i jest to całkowicie normalne.

Wiem, że jest masa dziewczyn, które nie dojdą do siebie tak szybko jak Ania. Wiem, że Ania się nie obrazi, jak powiem, że takie macierzyństwo w stylu glamour, że dziewczyna szybko dochodzi do siebie i wygląda jak milion dolarów, zdarza się rzadko. Większość kobiet będzie dochodziła do siebie dłużej. Nie chciałabym, żeby takie zdjęcia powodowały, że niektórzy będą przeświadczeni, że to jest norma. To nie jest norma, to są pojedyncze przypadki.

Multi Emoti Dzień Mam

No i mamy Dzień Mamy, a chyba powinnyśmy mieć Dzień Mam!Wszystkie jesteśmy inne.Moja mantra na ten dzień:Nie porównujmy się.Nie oceniajmyNie patrzmy na inne kobiety przez pryzmat swoich doświadczeń.Jeśli umiemy wspierajmy!I mówmy o różnych historiach.Dziewczyny, które doszły szybko do formy po ciąży niech pokazują jak wyglądają, bo będą tym motywować inne dziewczyny.Nie można jednak zapominać, że takie historie to nie jest norma.Masa kobiet nie dochodzi do siebie tak szybko. Czasem z przyczyn od nich niezależnych dochodzenie do siebie zabiera bardzo dużo czasu a czasem dojście do pełni formy nie będzie możliwe.Dlatego myślę, ze tak ważne by w Dniu Mam;) mówić o rożnych odcieniach macierzyństwa i o tym, że bywa różnie.Ważne jest też, żebyśmy nie porównywały się, nie krytykowały tych, które szybciej złapały formę tylko dlatego, że my jeszcze jesteśmy daleko od tego co byśmy chciały osiągnąć…I pamiętajmy, że każda z nas ma swoje problemy. Często ich nie widać gołym okiem…Dziewczyny wiem, że łatwiej pokazywać się jak wyglądamy fajnie. Jednak jeśli nie zaczniemy cześciej na głos mówić o tym czego się wstydzimy (komplikacji poporodowych, piersi rodzynkowych, wiszącej skóry na brzuchu, rozstępów, niemożliwości odnalezienia się w roli mamy, zawirowań emocjonalnych, czy czegoś co same możecie dopisać) to nie tylko samym sobie utrudniamy zaakceptowanie naszej, nie zawsze pięknej rzeczywistości i próbę zawalczenia o siebie ale tez dla przyszłych Mam i ich partnerów tworzymy niepełny obraz macierzyństwa.Bo tyle ile kobiet tyle historii.Bywa pięknie. Bywa brzydko.Życie.Wszystkiego dobrego dla wszystkich Mam!

Gepostet von Tatiana Okupnik am Dienstag, 26. Mai 2020

 

 

Brzuch Anny Lewandowskiej 17 dni po porodzie:

View this post on Instagram

PRZED DODANIEM KOMENTARZA , ZACHĘCAM DO PRZECZYTANIA CAŁOŚCI POSTA NA MOIM BLOGU. Długo zastanawiałam się nad wrzuceniem tak osobistego posta… ale chciałabym nim przekonać każdego, kto ma jakiekolwiek wątpliwości, do tego, jak ogromne znaczenie ma aktywność fiz. przed i w trakcie ciąży. Mam nadzieje, że mi się to udało. Ciało kobiety może wiele! … i niesamowite jest to, że w naszych ciałach rozwijają się takie cuda❤️🧚🏻‍♂️🧚🏻‍♂️ Zapraszam na bloga ➡️ www.hpba.pl ____ 1. zdj. 8 m-c w pierwszej ciąży 2. zdj. 12 miesięcy po porodzie 3. zdj. 8 m-c w drugiej ciąży 4. zdj. 17 dni po porodzie __________ I thought for a long time about posting such a personal post … but I would like to convince anyone who has any doubts about the importance of physical activity before and during pregnancy❤️ Pictures at the top are from the first pregnancy with Klara, and photos below are from the second pregnancy with Laura. 1. 8th month 2. 12 months after 3. Around the 8th month 4. 17 days after delivery ——— #pregnant #women #annalewandowska #ftmon #pregnantworkout #pregnency #dietandtrainingbyann #halthyplanbyann

A post shared by 𝐀𝐧𝐧𝐚 𝐋𝐞𝐰𝐚𝐧𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 (@annalewandowskahpba) on

Tatiana Okupnik na scenie

Tatiana Okupnik na scenie fot. Podlewski/AKPA

Tatiana Okupnik podczas meczu

Tatiana Okupnik podczas meczu fot. AKPA/AKPA