Tatiana Okupnik (41 l.) ostatnio jest bardzo otwarta i chętnie mówi w mediach społecznościowych o życiu prywatnym. Niedawno podzieliła się wyznaniem na temat depresji, którą przechodziła podczas pierwszej ciąży. Piosenkarka twierdzi, że nadal wiele osób milczy na ten temat.

Tatiana Okupnik o DEPRESJI w czasie ciąży: wkurzało mnie, że czułam ruchy

Tatiana Okupnik wspomina koszmarny poród

Tym razem opowiedziała o pierwszym porodzie, który bardzo źle wspomina. Piosenkarka wyjaśniła, że z radością oczekiwała na dziecko i na poród. Choć wiedziała, że poród może być bolesny, to nie chciała żadnych znieczuleń. W trakcie porodu zmieniła jednak zdanie.

Mój poród trwał 33 godziny i 5 godzin parłam. Po dwudziestej godzinie poprosiłam o znieczulenie, dostałam kroplówkę. Działała godzinę, ale wiadomo, że po godzinie bolało jak choroba. W związku z czym po kolejnej godzinie nie wiem, która to już była, poprosiłam o epidural. Rodziłam w Stanach Zjednoczonych (…). Nogi mi sflaczały, nie miałam nad nimi kontroli, ale troszkę poczułam ulgę – powiedziała.

Katarzyna Glinka boi się o poród!

Z czasem okazało się, że problemy wynikały z ludzkiego błędu. Pielęgniarki, które zmieniały się w trakcie porodu, nie zapisały, ile kroplówek zostało podanych Tatianie Okupnik.

Dopiero potem dowiedziałam się, że wkradł się błąd ludzki, wiadomo, intencji złych nie było, ale konsekwencje były ogromne. (…) Okazało się, że w ciągu tych 33 godzin któraś z pielęgniarek nie zapisała ile podała, następna warta nadrobiła i w sumie podano mi dwanaście litrów płynów w kroplówkach. Ja jeszcze do tego piłam. (…) Wiadomo, że te płyny nie mogły być przerobione i znalazły się w dolnej części mego ciała – powiedziała piosenkarka.

Okupnik przyznała, że potrzebowała dodatkowej pomocy ze strony położnej i pielęgniarki. Potrzebny był masaż krocza, którego wokalistka nie wspomina najlepiej.

Faza parcia. Niestety, 5 godzin i masaż krocza wykonywany przez dwie kobiety: położną i lekarkę, żeby „uelastycznić” kanał rodny. Wyobraźcie sobie, że pocieracie jeden punkt na dłoni przez godzinę. Nie będzie to miłe. Jak się do tego doda, że to było wykonywane na dole moim, że to było parcie, czyli ja dodawałam z mojej strony nacisk i różne naprężenia, to jeszcze te dwie kobiety rozciągały mnie na boki przez pięć godzin – wyznała.

Jenna Dewan pokazała swój BRZUCH 1,5 miesiąca po porodzie

Tatiana Okupnik o porodzie pod narkozą

Piosenkarka wyjaśniła, że lekarze zadecydowali o porodzie pod narkozą, ale potrzebna była zgoda męża Tatiany Okupnik. Kiedy lekarze wyszli do niego z dokumentami, żeby podpisał zgodę na uśpienie żony, ten był przerażony i zdezorientowany. Okupnik dodała, że w drodze na salę towarzyszyło jej wiele osób z personelu medycznego. Po porodzie nie stale też zmieniały się pielęgniarki w jej sali.

Zobaczyłam, że gdzieś w połowie moich ud kończy się opatrunek (…) Zastanowiło mnie tylko, że pielęgniarki zaczęły robić wycieczki do mojego pokoju i w końcu jedna powiedziała, że nie widziała czegoś takiego, takiego spuchnięcia, opuchlizny w swojej kilkudziesięcioletniej karierze. (…). Okazało się, że w połowie ud to nie był opatrunek, to było moje ciało, moje podwozie, które się tam właśnie kończyło.Cesarka nie była żadnym problemem. Natomiast to, że moje ciało wyszło poza swoje granice. Efekt był taki, jaki był, że zostały rozdarte na całej długości całe mięśnie pochwy, tylna ściana pochwy została rozerwana, wycieniona i wtedy jeszcze nie wiedziałam, zrobiły się piękne rectocele – wspomina z płaczem Okupnik.

Jak wyjaśniła w swoim nagraniu, dojście do siebie zajęło jej dużo czasu.

Dojście do siebie po tym wszystkich, mówię o zejściu opuchlizny i poruszaniu się normalnym po wyjściu ze szpitala trwało ponad miesiąc. Nie mogłam zginać nóg, przejmowałam się nogami, że nigdy nie założę już spódnicy. Nie mogłam się schylić, żeby się umyć – powiedziała.

 

https://www.instagram.com/p/B_lMg-3J3P5/

ZOBACZ TEŻ:

Lara Gessler jest w ciąży. Córka Magdy Gessler pokazała duży brzuszek!

Martyna Gliwińska opowiada o porodzie – szpital był publiczny, a Kazik urodził się przez cesarskie cięcie

Chrissy Teigen NAGA z ciążowym brzuchem opowiada o DEPRESJI po urodzeniu córki

Tatiana Okupnik na ściance

Tatiana Okupnik/fot. Podlewski/AKPA

Tatiana Okupnik na scenie

Tatiana Okupnik/fot. Podlewski/AKPA