Anna Auksel, warszawska radna, postanowiła zwrócić uwagę na temat niedoboru wody. Warszawska działaczka do swojej akcji zaangażowała znane osobistości.

Kinga Rusin zabiera głos w sprawie odejścia z „Dzień Dobry TVN”. Tłumaczy swoją decyzję

Jak gwiazdy oszczędzają wodę?

Nie od dziś wiadomo, że sławni ludzie chętnie wykorzystują swoją popularność do promowania proekologicznych postaw. Pomysłodawczyni projektu postanowiła połączyć ich zaangażowanie z siłą oddziaływania ulubionego medium gwiazd, czyli Instagrama.

W związku z tym pojawił się hasztag #bezlaniawody, którym znane osoby tagują zdjęcia prezentujące proekologiczne zachowania mające na celu promowanie oszczędzanie wody. I tak możemy sprawdzić, jak znani z małego i dużego ekranu oraz social mediów dbają o jeden z najcenniejszych zasobów na ziemi.

Joanna Krupa pokazała trudy macierzyństwa. „Z plamami z cieknącej pieluchy na ubraniach”

Okazuje się, że proste rozwiązania są najlepsze: zbieranie deszczówki, mycie owoców w misce czy rezygnacja z mycia samochodu to tylko niektóre z pomysłów, na które wpadły polskie gwiazdy.

W akcji udział wzięli: Anna Dereszowska, Izabela Trojanowska, Ewa Gawryluk, Gosia Andrzejewicz, Karol Strasburger, Jarosław Kret, Rafał Grabias, Jakub Kucner, Paula Tumala, Magdalena Pyznar, Ałbena Grabowska, Anna Jurksztowicz, Siostry Szczepańskie, Sebastian Rączka, Laura Breszka, Bartek Padyasek, Magda Wójcik, Jacek Jeschke, Karolina Pilarczyk, Grażyna Wolszczak, Marietta Witkowska, Norbert Dąbek, Angelika Głaczkowska, Krystian Wojtkiewicz, Anna Powietrza, Paulina Koziejowska, Karolina Wnęk, Andżelika Piechowiak, Joanna Brejecka-Pamungkas, Milena Rostkowska-Galant, Eliza Gwiazda, Nicolas-Noel Prusinski, Aleks Mackiewicz.

Jedna z nich zastąpi Urszulę Dudziak w The Voice Senior. Jest nowe nazwisko

Wkrótce odbędzie się konferencja prasowa, którą zaplanowano na 2 września.

Jakub Kucner, fot. Instagram

Siostry Szczepańskei, fot. Instagram

Grażyna Wolszczak, fot. Instagram

Rafał Garbias, fot. Instagram

Michał Dudziński, fot. Instagram

Izabela Trojanowska, fot. Instagram

Ewa Gawryluk, fot. Instagram

Gosia Andrzejewicz, fot. Instagram

Karol Strasburger, fot. Instagram

Anna Dereszowska, fot. Instagram

Paula Tumala, fot. Instagram

View this post on Instagram

Średnio każdy dorosły człowiek powinien pić 2 litry wody dziennie. Licząc, że jeden litr to jedna plastikowa butelka wody, rocznie zużywamy ich około 7️⃣3️⃣0️⃣ sztuk. ❌Pamiętajmy rownież, że plastikowe butelki mogą wydzielać potencjalnie szkodliwe substancje do naszej wody. Wystarczy regularnie użytkować plastikową butelkę z wodą lub zostawić ją na słońcu, w nagrzanym samochodzie lub innym pomieszczeniu, postawić przy włączonej kuchence mikrofalowej, a zewnętrzne warstwy plastiku ulegają zniszczeniu. 💦Dlatego warto jest wyposażyć się w filtr wody. Będzie zdrowiej i na pewno taniej 😍 #bezlaniawody💦 #bezlaniawody #natura #naturalnie #środowisko #srodowisko #ekologia #ekologiawdomu #woda #wodamineralna #filtr #filtry #filtrydowody #plastik #przyroda #przyroda🍀 #ekosystem #klimat #zmianyklimatu #zmianyklimatyczne #eko #ekologicznie #ekologiczne #jestemeko #dbamozdrowie #dbamoklimat #dbamośrodowisko #przyszłość #pokolenie #nauka

A post shared by POLITYKA | KOBIETA | BIZNES (@anna_auksel) on

View this post on Instagram

Cześć kochani. Wraz z @klaudia_wasikowskamua, która wykonała ten artystyczny i szalony make up chciałyśmy zwrócić uwagę na to jak ważna jest dla świata woda. 1/4 ludzkości zmaga się z kryzysem wodnym. Wiele z krajów jest naturalnie sucha, inne zaś marnują zasoby, które posiadają. Polska jest obecnie wśród krajów o najmniejszych zasobach wody w Unii Europejskiej. Woda jest źródłem życia, więc nie możemy jej marnować! Dziś przyłączam się do bardzo ważnej akcji #bezlaniawody Moim sposobem na oszczędzanie wody jest zakręcanie kranu gdy myję zęby, używanie zmywarki i jedzenie o wiele mniej mięsa niż kiedyś. Jak ty oszczędzasz wodę ? • • • #bezlaniawody #bezlaniawody💦 #water #dontwastewater #makeup #makeuptutorial #makeuplooks #makeupinspiration #watermakeup #makijaż #art #artistic #artoftheday

A post shared by MAGDA WOJCIK (@madzia.official) on

View this post on Instagram

Zakręcajmy krany!!! Mamy problem , który wkrótce nas zabije. O nim się nie mówi, bo dla polityków nie jest istotny. Ludzie z kolei martwią się o pieniądze, toczą boje światopoglądowe, a w kranach za moment zabraknie wody. Kończy się nam woda pitna! Wiedzieliście o tym? Korzystamy z coraz mniejszych zasobów. Przyzwyczailiśmy się, że jest, więc nie trzeba się martwić o to, że kiedyś może zabraknąć. To jak z wolnością. Gdy się traci czujność, można stracić wolność. Jak się traci wolność, można stracić życie. Za benzynę, która napędza nasze samochody płacimy rocznie fortunę. Liczymy każdy litr. Wodę, która napędza nasze organizmy, daje nam życie, rozlewamy, marnotrawimy, nie mamy do niej szacunku. Wyobraźmy sobie, że w kranach woda będzie leciała co trzeci dzień. Że każdy mieszkaniec będzie miał limit dzienny do wykorzystania. Wprowadzą zakaz podlewania ogródków, wszystko uschnie. Będą wlepiali mandaty za marnowanie wody. Takiej Polski chcemy? Bezśnieżna zima, anomalie termiczne, brak wiosennych ulew, zaburzenie wegetacji. To wszystko powoduje, że od co najmniej 5 lat w Polsce ubywa wody. Co zrobić, żebyśmy nie zostali bez tej życiodajnej cieczy? 1. Zakręcajmy kran, gdy myjemy zęby. 2. Bierzmy prysznic zamiast długich kąpieli w wannie. 3. Wodę z akwarium (jeśli ktoś posiada) wykorzystujmy do podlewania kwiatów. 4. Wykorzystujmy deszczówkę. 5. Myjmy owoce pod miską, a potem podlewajmy tym kwiaty. 6. Korzystajmy ze zmywarki. 7. Gotujmy na parze. 8. Pijmy kranówkę. 9. Pilnujmy uszczelek w kranach I toaletach. Macie jeszcze jakieś pomysły, propozycje? To nie jest kolejny eko nawiedzony post. Czeka nas wielka katastrofa. To dziś jest ważne. Przyłączcie się do akcji #bezlaniawody Zróbmy coś. Są miasta w Polsce, które już się przekonały, że woda nie jest nikomu zagwarantowana przez państwo. @bezlaniawidy Ps. Dziś podczas robienia zdjęcie oczywiście korek w zlewie był zamknięty .💦💦 #bezlaniawody#warszawa#krakow#bydgoszcz#kielce#rzeszow#bialystok#polishgirl#polishboy#warsaw#szczecin#gdansk#love#poznan#lodz#gorzow#zamosc#zielonagora#bgentelmen#Dziwnow#przyjazn#norbertdabek#love#alexpalace#axelpalace#ekologia#woda #bezlaniawody💦v

A post shared by Norbert Dąbek® 🇵🇱 (@norbert_dabek) on