Tom Cruise (61 l.) to najważniejszy członek kościoła scjentologicznego. Okazuje się jednak, że chyba ochładza swoje stosunki ze słynną sektą. Aktor jest bliskim przyjacielem lidera kontrowersyjnego kościoła Davida Miscavige’a, jednak mimo to Tom Cruise nie odwiedził brytyjskiej siedziby scjentologii w East Grinstead od 3 lat, mimo że większość roku spędza w Wielkiej Brytanii.

Tom Cruise o potencjalnym romansie z Shakirą

Aktor, który porusza się po kraju… własnym helikopterem AS350 często odwiedzał placówkę w Saint Hill Manor w West Sussex. Co się zmieniło?

Oczywiście ani przedstawiciele kościoła, ani Toma Cruise’a nie komentują pogłosek o jego oddalaniu się od wiary wymyślonej przez L. Rona Hubbarda.

Tom Cruise oddala się od scjentologii?

Córka Cruise’a, Bella (córka Nicole Kidman), mieszka w Croydon i przypuszcza się, że pracuje w Saint Hill na rzecz kościoła. (Syn Cruise’a i Kidmana, Connor, jest zapalonym rybakiem i kucharzem mieszkającym w Clearwater na Florydzie, gdzie religia scjentologiczna ma swoją globalną siedzibę).

Jak dziś wygląda relacja Tom Cruise’a z Suri Cruise?

Zaś 3. żona Toma Cruise’a, Katie Holmes, mieszka w Nowym Jorku z córką Suri (17 l.). Ani ona, ani Kidman nie są scjentolożkami, ale pierwsza żona Cruise’a, aktorka Mimi Rogers, była. To ona wciągnęła go w wiarę scjentologiczną. Tom Cruise do kościoła przystąpił w 1986 roku.