Prezes UOKiK-u Tomasz Chróstny zaczął przyglądać się działalności influencerów w mediach społecznościowych. W pierwszym etapie zwrócił uwagę na to, czy influencerzy oznaczają reklamy jako post sponsorowany albo dodają hasztag #współpraca.

UOKiK bierze się za influencerów. Maffashion, Kaczorowska, Siwiec… mają się czego bać?

UOKiK podjął kroki przeciw Maffashion, Dubielowi, Kruszwilowi i Marley

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w poniedziałek oświadczył, że teraz wzięli pod lupę samą reklamę, sprawdzając, czy twórcy internetowi nie dopuszczają się do promocji tzw. scamu. Prezes UOKiK-u poinformował też, że podjęto kroki przeciw Julii Kuczyńskiej „Maffashion”, Markowi Kruszelu „Kruszwil”, Marcinowi Dubielowi oraz Marlenie „Marley” Sojce. W ocenie urzędu czwórka influencerów nie podjęła współpracy w toczącym się postępowaniu wyjaśniającym nt. kryptoreklam.

W toku postępowania wyjaśniającego dotyczącego kryptoreklamy część osób nie udzieliła odpowiedzi na zadane pytania lub nie odebrała korespondencji w związku z czym zostały wszczęte postępowania. Zgodnie z prawem, mogą one zakończyć się wydaniem decyzji i nałożeniem kary za brak współpracy z Prezesem UOKIK do 50 mln euro. Nie spekulujemy o terminach zakończenia działań – przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe UOKiK.

Maffashion odzywa się pod dwóch tygodniach nieobecności na Instagramie! Co się stało?

Kuba Szwedowski z agencji Maffashion – DB4 tłumaczy w rozmowie z „Wirtualnymimediami.pl”, że z ich strony jako agencji, która obsługuje zlecenia pomiędzy kontrahentami, a Julią Kuczyńską wszystkie formalności zostały dopełnione.

Na wezwanie UOKiK-u, które również otrzymaliśmy, przesłaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty wymienione w wezwaniu, w tym także te dotyczące współprac z Maffashion. Obecnie jednak staramy się oczywiście zweryfikować status indywidualnego wezwania skierowanego bezpośrednio do Julii Maffashion Kuczyńskiej, aby jak najszybciej wyjaśnić tę kwestię, licząc, że wysłane przez nas dokumenty będą wystarczające – poinformował dla Wirtualnemedia.pl Kuba Szwedowski.

Maffashion pokazała sypialnię. To BARDZO nowoczesny projekt

Maffashion Fot. Kurnikowski/AKPA

Marcin Dubiel o porażce w Fame MMA

Marcin Dubiel o porażce w Fame MMA