Sylwester Wardęga tydzień temu opublikował film, „Pandora Gate”, w którym oskarżył popularnych youtuberów o niemoralne relacje z nastoletnimi fankami. Materiał wywołał ogromne zamieszanie w internecie, a także poza nim. Po materiale Wardęgi, swój film wypuścił Konopskyy z większą ilością dowodów i nowymi nazwiskami w tej sprawie.

Adwokat o aferze Pandora Gate. Co grozi za krycie Stuu?

Wielu influencerów odpowiadało na zarzuty youtuberów poprzez oświadczenia. Jedni publikowali je wcześniej, tuż po filmie „Pandora Gate”, inni zaś zaczekali do filmu Konopskyego „Mroczna przeszłość polskiego youtuba”. Marcin Dubiel, który usłyszał zarzuty od Sylwestra Wardęgi wstrzymywał się z odpowiedzią na ten temat.

Youtuberzy komentują film Marcina Dubiela

Marcin Dubiel po materiale Sylwestra Wardęgi „Pandora Gate”, wystosował oświadczenie na swoim InstaStories, nie broniąc się ani nie podając żadnych dowodów na swoją niewinność. Po filmie Konopskyego postanowił jednak opublikować film na youtube „Ja vs Pandora Gate”. Pokazał, iż screeny rozmów, miały być „manipulacją”. Ujawnił wiadomości z młodymi dziewczynami, a także wypowiedział się na temat Stuarta, który jak sam określił był „jego idolem”.

Krzysztof Stanowski o Pandora Gate. Nie gryzł się w język: „Oni są nikim”

Publikacja youtubera zdobyła mieszane odpowiedzi. Jedni twierdzą, że powiela schemat Boxdela, który tuż po filmie „Pandora Gate” odpowiedział na zarzuty skierowane w jego stronę. Inni zaś uważają, że Marcin Dubiel zaskoczył wszystkich swoim materiałem i czekają na dalsze wyjaśnienie sprawy. W drugiej grupie znaleźli się głównie youtuberzy, w tym Nitro, który na swoim live oglądał i komentował oświadczenie Dubiela.

Myślałem, że usiądzie na sofie i powie: „przepraszam, pisałem głupoty”. Ciężko mi zaopiniować, bo ja powiem jedno zdanie, a wy powiecie, że to jest mój kolega i że nie jestem wiarygodny. Ale jak na moje zdanie, […] rewelacyjnie dobrze sobie poradził z odpowiedzią. […] Dziwi mnie tylko to, że niby Wardęga screeny podrobił, czy tam przeinaczył kolejność. Bo to jest ostatnia rzecz, którą bym powiedział o Sylwestrze…- komentuje Nitro

Konopskyy wyjawia nowe dowody w aferze PANDORA GATE. Padły nowe nazwiska

Na sam koniec live’a, po przeczytaniu nieprzychylnych komentarzy na temat Dubiela, youtuber potwierdził swoje zdanie.

Ja nie wiem, jak ta sytuacja się dalej potoczy, co Wardęga ma w zanadrzu, co Wardęga na to odpowie. […] Ale na dzień dzisiejszy ten film jest dobry, jest bardzo dobry, jest rewelacyjny. Nie spodziewałem się, że on może coś takiego nagrać – kończy ocenę oświadczenia Marcina Dubiela, Nitro

Natsu zabiera głos w sprawie „Pandora Gate”. Czy partnerka Dubiela, będzie go broniła?

Wardęga natychmiastowo zareagował na film Marcina Dubiela. Na swoim stories zaznaczył, że nie są to wszystkie dowody, które posiada w kwestii jego zachowań. Dodał też, że obawiał się odpowiedzi stworzonej przez dobrego PR’owca, który opiekuje się karierą Dubiela i dlatego niektórych dowodów jeszcze nie opublikował.

Ja wolałem poczekać, by zobaczyć jak się zachowasz i jakich tłumaczeń oraz manipulacji użyjesz, bo jakby nie było wiem, kto odpowiada za Twój PR, a to bardzo skuteczna i szanowana w branży osoba, której odpowiedzi się obawiałem. […] Doceń, że obawiałem się Twojego PR’owca na tyle, że tym razem nie zostawiłem sobie w rękawie jednego asa… a dwa. – pisze na stories Wardęga, odpowiedź skierowaną do Marcina

 

Instagram:sawardega_wataha

Instagram/sawardega_wataha

Natalia Karczmarczyk i Marcin Dubiel

Natalia Karczmarczyk i Marcin Dubiel; instagram/marcindubiel

Natalia Karczmarczyk i Marcin Dubiel

Natalia Karczmarczyk i Marcin Dubiel; instagram/marcindubiel