Na wczorajszym festiwalu przeprowadzono dwa smsowe głosowania w kategoriach Debiuty oraz Premiery.

Patrycja Markowska wygrała w kategorii Premier z piosenką Świat się pomylił. Tuż po niej znaleźli się Bracia oraz Maciej Silski. Wystąpiła także laureatka ubiegłorocznej nagrody Doda z najnowszym utworem Katharsis.

W konkursie Debiutów pierwsze miejsce zajęła Anna Józefina Lubieniecka, laureatka tegorocznego finału Szansy na sukces. Drugą i trzecią pozycję zajęli kolejno Koke i Labirytm.

Obie panie są oczywiście bardzo zadowolone.

– To jest moje szczęście. Pierwsza nagroda w życiu. Teraz mam co pokazać wnukom, bo pora się zabrać za ich robienie. Spełnia się moje wielkie dziecięce marzenie. Mogę być tylko wdzięczna, że Filip Siejka napisał taką muzykę, a ja słowa, które poruszyły ludzi. To jest dla mnie największa nagroda, bo dzisiaj decydowali ludzie – powiedziała Markowska po odebraniu nagrody.

– Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Jestem szczęśliwa, spokojna, i tak samo jak po Szansie na sukces czuję, że to co robię ma sens. Mam pomysł na siebie. Wiem, co chcę śpiewać – mówiła Lubieniecka.

Koncert Debiutów uświetniły występy artystów, którzy sami debiutowali kiedyś na opolskiej scenie: Kasia Cerekwicka, Justyna Steczkowska i Mietek Szcześniak wspólnie wykonali po trzy utwory wybrane ze swojego repertuaru (Na kolana, Za-czekam, To tylko).

Pomiędzy tymi dwoma konkursami odbył się recital zespołu Lady Pank, obchodzącego w tym roku 25- lecie istnienia. Trzeba przeznać, że poruszyli publiczność, która nagrodziła ich owacjami na stojąco.

Kryształowy Kamerton, czyli nagrodę specjalną dla najlepszej zdaniem profesjonalnych autorów i kompozytorów premiery otrzymała piosenka To nie tak miało być Hani Stach.

A już dziś w Opolu rozdanie Superjedynek oraz Kabareton.

Poniżej występ Dody oraz trio Cerekwicka, Steczkowska, Szcześniak: