Tą sprawą od tygodnia żyje cała Grecja i Polska. 27-letnia Anastazja Rubińska z Wrocławia miała wyjechać tam tylko do pracy ze swoim chłopakiem. Nagle 12 czerwca zaginęła. W sprawie aresztowano 32-letniego obywatela Bangladeszu.

Youtuberka zaginęła podczas wycieczki kamperem z narzeczonym

Anastazja Rubińska zaginęła na Kos

Wczoraj lokalne media poinformowały, że na wyspie Kos odnaleziono ciało kobiety, które prawdopodobnie należy do zaginionej Polki. Jak podaje portal protothema.gr, zwłoki znaleziono w rejonie Alikes, w pobliżu drogi łączącej Tigaki z Marmari, gdzie wrocławianka pracowała w hotelu. Na dodatek ciało znaleziono w odległości ok. kilometra od miejsca zamieszkania 32-letniego obywatela Bangladeszu.

Podczas przeczesywania wyspy natrafiono na torbę z ciałem kobiety. Chłopak Anastazji został poproszony o identyfikację – powiedziała „Faktowi” osoba zaangażowana w poszukiwania Polki w Grecji.

Torbę znalazł wolontariusz, który brał udział w poszukiwaniach 18 czerwca, przed godziną 19 lokalnego czasu (ok. godz. 18 w Polsce). Trafił tak poprzez silny, nieprzyjemny zapach.

Polka twierdzi, że jest zaginioną Madeleine McCann! 21-latka mieszkała we Wrocławiu

Dla Faktu lokalny dziennikarz przekazał, że torbę z ciałem znaleziono na bardzo trudnym, podmokłym terenie:

 To miejsce na nabrzeżu, przy takim zbiorniku wodnym, coś jak jezioro, pomiędzy dwiema wioskami — Marmari i Tigaki. To trudny teren, trudno się do niego dostać — jest dużo wody, bagno, wysoka trawa. To miejsce, gdzie żyje dużo dzikiej zwierzyny – węże, ptaki. Więc ciężko dostać się tam piechotą i przeszukiwać teren, ciężko byłoby też tam porzucić ciało — powiedział Faktowi Panagiotis Zouzounis.

Niestety w nocy z niedzieli na poniedziałek informację o śmierci Anastazji potwierdził jej brat: „Trudno mi to napisać… Ale Spoczywaj w Spokoju Siostrzyczko! Bądź Błogosławiona na Tamtym Świecie i Bądź pewna  że Sprawiedliwości Stanie się Zadość!! Spoczywaj w Spokoju”. 

Ujawniono ostatnią, dziwną wiadomość, którą zaginiona blogerka, Gabby Petito, wysłała do matki

Sprawą już zajęła się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Głos zabrał Zbigniew Ziobro, prokurator generalny i minister sprawiedliwości: