Iga Świątek ma kolejny powód do świętowania. Po zwycięstwie w wielkoszlemowym Turnieju Rolanda Garosa przyszedł czas na wyróżnienia państwowe. Oznaczenie otrzymał również ojciec polskiej tenisistki.

Iga Świątek pokazała, co kupiła sobie po spektakularnej wygranej – tego się nie spodziewaliśmy!

Iga Świątek u Andrzeja Dudy

Iga Świątek jest pierwszą Polką, która wygrała turniej wielkiego szlema w singlu. Również ojciec sportsmenki jest utytułowanym zawodnikiem. Tomasz Świątek był wioślarzem i reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988 roku.

Podczas oficjalnej ceremonii wręczenia odznaczeń Andrzej Duda przyznał, że sam gra w tenisa, a treningi rozpoczął za namową Agnieszki Radwańskiej.

Iga Świątek w wywiadzie NA ŻYWO w dwóch miejscach jednocześnie. Jedna ze stacji zaliczyła WPADKĘ?

Muszę powiedzieć, że zacząłem grać w tenisa za namową Pani Agnieszki Radwańskiej kilka lat temu, zacząłem się uczyć – powiedział prezydent.

Andrzej Duda przyznał również, że kilka miesięcy temu słyszał o niezwykle utalentowanej młodej tenisistce. Choć spotkanie dotyczyło sukcesu Świątek, prezydentowi udało przemycić się osobisty wątek.

I w tym roku miałem takie spotkania z moim znajomym, który trochę mnie szkolił z tenisa (…) i mówię mu: wiesz, Agnieszka (Radwańska – red.) skończyła swoją karierę, wiesz, jak to u nas bardzo trudno znaleźć potem kolejną osobę, która rzeczywiście osiągnie światowy sukces. A on mówi: słuchaj, ale jest taka dziewczyna, nazywa się Iga Świątek, zwróć na nią uwagę. To było dosłownie kilka miesięcy temu, w czasie wakacji i tuż, tuż potem osiąga Pani ten niezwykły sukces – skwitował Duda.

Iga Świątek została oznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, natomiast jej ojciec otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Iga Świątek zdradziła na co WYDA wygraną. Zaskakujące plany

Podczas ceremonii w Pałacu Prezydenckim Iga Świątek zaprezentowała się w białym zestawie. Natomiast fotoreporterom udało się przyłapać tenisistkę na ulicy. Na elegancki kostium założyła ciepłą, puchową kurtkę.

 

Iga Świątek opuszcza Pałac Prezydencki

Iga Świątek opuszcza Pałac Prezydencki, fot. Adam Chelstowski / Forum

Zwyciężczyni tenisowego turnieju French Open Iga Świątek wychodzi z Pałacu Prezydenckiego po otrzymaniu rak prezydenta Złotego Krzyża Zasługi, fot. Adam Chelstowski / Forum