Papież Franciszek, który odwiedził Polskę z okazji Światowych Dni Młodzieży, ocenił Polskę, jako „kraj, który może być wzorem dla całego kontynentu”.

Zobacz też: Papież do polskich duchownych: cennik za posługi, to BARBARZYŃSTWO!

Ponadto przywódca kościoła katolickiego przyznał, że był zaskoczony wzorową postawą Polaków oraz bardzo dobrze zorganizowaną uroczystością w Krakowie.

Podczas ostatniej audiencji powiedział, że:

Polska może być wzorem dla całej Europy, przypomina dziś, że nie może być mowy o przyszłości kontynentu bez jego wartości założycielskich, których centrum stanowi chrześcijańska wizja człowieka. Polacy są narodem szlachetnym i mądrym.

Zobacz też: Papież Franciszek UPADŁ w czasie mszy! (VIDEO)

Dodatkowo w przemówieniu do wiernych zwrócił uwagę, że:

Na Jasnej Górze dotyka się namacalnie wiary świętego, wiernego ludu Boga strzegącego wartości, które są równowagą między tradycją a innowacją, między przyszłością a przeszłością.

Według wielu zagranicznych obserwatorów ŚDM udowodniło, że Polska jest krajem gościnnym i ma wiele do zaoferowania. Przekonują o tym słowa przewodniczącego Konferencji Biskupów Francji abp Georgesa Pontiera z Marsylii:

W Krakowie młodzi Francuzi mogą swobodnie i z radością wyrażać swoją wiarę, bez obaw, że zostaną potraktowani jak psychicznie chorzy lub zagrożenie dla otoczenia.

Zobacz też: Kapłani będą udzielać rozgrzeszenia z aborcji?

Możemy być zatem dumni z tego, że nasz kraj zrobił tak pozytywne wrażenie na przyjezdnych.

Zaskakujące słowa Papieża Franciszka o Polakach po ŚDM

Zaskakujące słowa Papieża Franciszka o Polakach po ŚDM

Zaskakujące słowa Papieża Franciszka o Polakach po ŚDM

Zaskakujące słowa Papieża Franciszka o Polakach po ŚDM