Paweł Królikowski od kilku lat miał problemy zdrowotne. W 2015 roku przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu, jednak po kilku latach problemy powróciły, a aktor kilkukrotnie trafiał do szpitala. W grudniu ubiegłego roku, na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, znów został przewieziony do szpitala, w którym przebywał aż do śmierci. Aktor odszedł 27 lutego. Miał 58 lat.

Paweł Królikowski NIE ŻYJE. Aktor przegrał długą walkę z chorobą

Paweł Królikowski – rodzina: żona, dzieci, rodzeństwo

W chorobie cały czas mógł liczyć na rodzinę i wsparcie bliskich, którzy nie przestawali wierzyć, że Królikowski odzyska siły i wróci do domu i do zawodowych obowiązków. Rodzina była z nim do samego końca. Aktor zostawił żonę Małgorzatę Ostrowską-Królikowską, którą poznał jeszcze podczas egzaminów na studia. Królikowski miał wówczas 21 lat, a Ostrowska – 18. W 1988 roku para pobrała się, a z czasem doczekała potomstwa. Królikowscy powitali na świecie trzech synów i dwie córki – Antoniego (30 l.), Jana (27 l.) i Ksawerego (12 l.) oraz dwie córki: Julię (20 l.) i Marcelinę (18 l.). Paweł i Małgorzata Królikowscy przeżyli ze sobą ponad 30 lat.

 

Rodzina Królikowskich w 2009 roku: Ksawery Królikowski, Pawel Królikowski, Antek Krolikowski, Julia Królikowska, Małgorzata Ostrowska Królikowska, Jan Królikowski, Marcelina Królikowska , fot. Konrad Korgul / Studio69 / Forum

Antek Królikowski o chorym ojcu na Instagramie: TATUŚ

Paweł Królikowski, aktor „Rancza” doczekał się także wnuka Józefa, syna Jana i aktorki Joanny Jarmołowicz, który urodził się we wrześniu 2019 roku. Rodzina Królikowskich jest dość duża. Aktor miał także dwójkę rodzeństwa, które zostawił – siostrę Anitę, a także brata Rafała – który jest znanym aktorem. To właśnie Rafał Królikowski był jedną z pierwszych osób, które potwierdziły smutną wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego.

ZOBACZ TEŻ:

Jak ci Królikowscy się kochają! (FOTO)

Wideo dręczonego chłopca poruszyło serca Internatów. Ma dopiero 9 lat a mówi, że NIE CHCE ŻYĆ

Duffy znana z utworu „Mercy” zniknęła z mediów. Wraca z SZOKUJĄCYM wyznaniem

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowsk/fot. Niemiec/AKPA

Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Antoni Królikowski/ fot. Niemiec/AKPA

Paweł Królikowski/fot. Niemiec/AKPA

Warszawa, 1999. Małgorzata Ostrowska-Królikowska i jej mąż Paweł Królikowski z synami Antkiem i Jankiem, fot. Maciej Billewicz / Forum