Bruce Willis choruje na demencję. Od kilku tygodni w sieci pojawiają się informacje, że jest z nim coraz gorzej, a nawet, że rzekomo zdaje się nie rozpoznawać rodziny. Jego żona robi wszystko, by choroba Willisa przebiegała jak najłagodniej.

Rodzina walczy o zdrowie Bruce’a Willisa

W poniedziałek 44-latka udostępniła zdjęcie na Instagramie ze specjalistą ds. opieki nad demencją i edukacją, Teepą Snow. Emma pochwaliła pomoc, jaką otrzymała, ucząc się, jak radzić sobie z chorobą Bruce’a.

Demi Moore i Bruce Willis chwalą się, że zostaną dziadkami

„Jestem wdzięczna, że miałam okazję pracować z @teepasnows_pac, który pomógł mi dodać do mojego zestawu narzędzi do opieki nad demencją” – napisała. „Jest kochającą, współczującą i wykwalifikowaną przywódczynią w tej przestrzeni, która porusza się z czystą empatią. Jest darem. (…).

Jej post skomentowała wymieniona pani doktor mówiąc o tym jak wielką pracę wykonała ratując życie aktora.

Bruce Willis na emeryturze. Tak sobie radzi z postępującą afazją

„@emmahemingwillis wykonała absolutnie niezwykłą robotę, zapewniając Bruce’owi odpowiednie wsparcie, ponieważ jego umiejętności się zmieniły i stworzyły miejsce, przestrzeń i życie, które nadal zapewniają mu to, czego potrzebuje do dobrego życia” – odpowiedział Snow w komentarzach. „Demencja czołowo-skroniowa nigdy nie jest łatwa, ale dzięki odpowiedniemu programowaniu i wsparciu naprawdę możliwe jest kontynuowanie życia. Gratulacje dla Emmy i całej rodziny za ich bardzo ciężką pracę i poświęcenie. To naprawdę niezwykłe!”

Na początku tego miesiąca Emma ujawniła, że u 67-letniego Bruce’a zdiagnozowano otępienie czołowo-skroniowe, dzieląc się tym, że jego stan pogorszył się od czasu, gdy jego rodzina po raz pierwszy podzieliła się wiadomością o diagnozie afazji w zeszłym roku.

Schorowany Bruce Willis sfotografowany podczas lunchu z przyjaciółmi

„Niestety problemy z komunikacją to tylko jeden z objawów choroby, z którą zmaga się Bruce. Chociaż jest to bolesne, to ulga, że w końcu postawiono jasną diagnozę” – powiedziała.

Emma dodała w swoim pełnym oświadczeniu:

„Bruce zawsze wierzył w używanie swojego głosu na świecie, aby pomagać innym i podnosić świadomość ważnych kwestii, zarówno publicznie, jak i prywatnie. W głębi serca wiemy, że – gdyby mógł dzisiaj – chciałby zareagować, zwracając globalną uwagę i łącząc się z tymi, którzy również mają do czynienia z tą wyniszczającą chorobą i jak wpływa ona na tak wiele osób i ich rodzin”.

Otępienie czołowo-skroniowe to określenie grupy zaburzeń mózgu, które zagrażają płatom czołowym i skroniowym mózgu. Oznacza to, że części tych płatów zanikają, a kurczenie się tych obszarów może powodować problemy z mową, problemy emocjonalne i zmiany osobowości.

 

 

Brentwood, CA – * Forum

Brentwood, Forum

EXCLUSIVE: Bruce Willis and his wife Emma Willis get ice cream for Mabel and Evelyn after Mable’s softball game in Hermosa Beach, Calif. on SaturCredit line: Forum, Mega Agency

Forum