Małgorzata Trzaskowska (42 l.), żona kandydata na prezydenta, w jednym z ostatnich wywiadów wyznała, że nie posyła swoich dzieci na religię, zrezygnowała też z przygotowywania syna do I komunii.

Rafał Trzaskowski i Małgorzata Trzaskowska – dzieci

Trzaskowscy mają dwójkę dzieci – 11-letniego syna Stanisława oraz 16-letnią córkę Aleksandrę. Trzaskowski podkreśla, że jego dzieci i żona są dla niego ogromnym wsparciem i wielką wartością.

Tak się zmieniał Rafał Trzaskowski – kiedyś był tęższy (ZDJĘCIA)

Do tej pory Małgorzata Trzaskowska nie udzielała się zbyt aktywnie w mediach. Powoli jednak się to zmienia. Partnerka byłego prezeydenta Warszawy wywołała kilka dni temu pewne poruszeniem swoim wyznaniem na temat kościoła katolickiego. Mama dwójki dzieci otwarcie powiedziała, że zrezygnowała z posyłania swoich dzieci na lekcje religii.

Kościół nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet, gdy protestowali niepełnosprawni czy mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dlatego nie wysłałam Stasia (syna – red.) na komunię i nasze dzieci nie chodzą już na religię. Widzę też, że wielu znajomych wokół nas zerwało relacje z Kościołem. A ci, którzy je utrzymują, robią to często tylko z powodu presji starszego pokolenia. Kościół musi się zreformować i wrócić do źródeł – jednoczyć ludzi i otaczać opieką najsłabszych. Dobrze, że dziś na czele Kościoła Powszechnego stoi ktoś, kto zdaje sobie z tego sprawę, a co najważniejsze, daje przykład swoim postępowaniem innym – podkreśliła Małgorzata Trzaskowska.

Wczoraj żona Trzaskowskiego udzieliła wywiadu „Dziennikowi Zachodniemu”. Wypowiadając się na temat kościoła i wiary nieco złagodziła swoje wystąpienie sprzed kilku dni. Trzaskowska oświadczyła, że jest osobą wierzącą, a wiara zawsze odgrywała w jej życiu ważne miejsce.

Odejście od instytucji kościoła Trzaskowska – podobnie jak wielu innych ludzi – motywuje złym przykładem ze strony duchownych i tym, że hierarchia kościelna nie sprawdziła się w wielu kryzysowych sytuacjach. Mimo tego, że Trzaskowska nie praktykuje wiary w kościele, podkreśla swoje przywiązanie do niej.

Jestem osobą wierzącą. Wiara jest dla mnie istotnym elementem życia. Wierzę, że w każdym człowieku jest dobro. Również w tych ludziach, z których wylewa się hejt. Wierzę, że papież Franciszek pragnie odmienić kościół i oczyścić go ze stawianych mu powszechnie zarzutów, aby mógł sprostać wyzwaniom współczesności. Ważne jest dla mnie również to, żeby nie narzucać swojej wiary innym. Żyję na co dzień według wartości i zasad, które czynią nas dobrymi ludźmi – powiedziała Trzaskowska w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim”.

Jak po angielsku mówią Duda i Trzaskowski? Wróżbita Maciej jest BEZLITOSNY dla prezydenta

Na pytanie dziennikarza, czy nie żałuje swej szczerości i wyznania na temat komunii syna, żona Rafała Trzaskowskiego odpowiedziała:

Nie. Będę zawsze mówić prawdę, nawet jeśli komuś może się to nie spodobać. Kwestie wiary są osobistą sprawą każdego człowieka. Pochodzę z rodziny, która czynnie udzielała się w życiu Kościoła. To dla mnie ważna sprawa. Dzieci w przyszłości same zdecydują o swojej relacji z Kościołem. Ja tak je wychowuję, aby wartości wynosiły z domu, a przykazania i prawdy wiary miały w sercu. Aby innym nie czyniły tego, co im niemiłe.

Cały wywiad z żoną Trzskowskiego przeczytacie tutaj.

 

 

View this post on Instagram

Spokój.

A post shared by Rafał Trzaskowski (@trzaskowskirafal) on

Rafał Trzaskowski z żoną Małgorzatą

Rafał Trzaskowski z żoną Małgorzatą, fot. Andrzej Hulimka / Forum

Rafał Trzaskowski z żoną Małgorzatą

Rafał Trzaskowski z żoną Małgorzatą, fot. Andrzej Hulimka / Forum