Strajki Kobiet trwają – wczorajsze wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, w którym zapowiedział, że protesty są niedopuszczalne i potępia je w takiej formie, tylko dolało oliwy do ognia. Internauci zapytali wnuczkę śp. Lecha Kaczyńskiego, co ona myśli o aborcji.

Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie na temat masowych protestów: „Będą kosztowały życie wielu ludzi”

Wnuczka Lecha Kaczyńskiego o aborcji

Śp. Lech Kaczyński nie był za całkowitym zakazem aborcji. W przeszłości powiedział:

Uważam, że zdarzają się w życiu niezwykle trudne sytuacje, w których należy ratować życie matek czy też nie żądać, by zgwałcona przez zwyrodnialca lub, co gorsza, bandę zwyrodnialców dziewczyna musiała rodzić – mówiła. – Jeżeli chodzi o sprawy związane z aborcją, to uważam, że osiągnięty 15 czy 14 lat temu kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam – nie wolno naruszać.

Aktorka z „M jak miłość” POPIERA w sieci Protest Kobiet

Martyna, 13-letnia córka Marty Kaczyńskiej, otrzymała pytanie od internauty: Jesteś za aborcją?

Uniknęła jednak odpowiedzi:

Nie odpowiem, bo jak odpowiem, to zaraz będzie wszędzie.

Maciej Zakościelny w MAKIJAŻU wspiera protestujące kobiety: „Real men are feminists”

Protestujące kobiety

Krakow, 25.10.2020. Protest Strajku Kobiet pod krakowska Kuria Metropolitalna pod haslem „To jest wojna – pieklo kobiet trwa!”.,Image: 565453463, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Filip Radwanski / Forum

Protest Kobiet

Warszawa. 22.10.2020. Protesty na ulicach stolicy po wyroku Trybunalu Konstytucyjnego zaostrzajacego prawo do aborcji. N/z protesty na ulicach Warszawy,Image: 565129757, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Filip Blazejowski / Forum

Protesty przeciwko orzeczeniu TK w Krakowie.

Kraków, Na Rynku Głównym odbył się protest kolejkowy z zachowaniem dystansu społecznego zorganizowany przez Strajk Kobiet w związku z wyrokiem w sprawie zakazu aborcji jaki Trybunał Konstytucyjny ma wydac 22 pazdziernika. Fot.Forum/ArtService.

Sonda

poll-violet

Bierzesz udział w Strajku Kobiet?

1
Protestujące kobiety

Tak! Wychodzę na ulicę!

2
Protest Kobiet

Wspieram, ale nie uczestniczę w protestach. Obawiam się tego w dobie pandemii.

3
Strajk Kobiet

Nie - nie sprzeciwiam się decyzji Trybunału Konstytucyjnego.