Angelina Jolie, znana ze swojej działalności charytatywnej postanowiła ponownie pokazać swoją solidarność z kobietami w Iranie, które od miesięcy walczą bezskutecznie o swoje prawa. Tym razem zaangażowała w to także swoje córki, którym obcięła włosy.

Angelina Jolie wspiera kobiety w Iranie

Laureatka Oscara opublikowała na swoim na Instagramie 20 lutego, kilka zdjęć, aby promować nowy humanitarny projekt artystyczny, w ramach którego kobiety – w tym jej córki Zahara Jolie Pitt (18 lat) i Shiloh Jolie Pitt (16 lat) – obcinają włosy, aby wesprzeć irańskie kobiety.

Angelina Jolie ujawnia nowe SZOKUJĄCE szczegóły na temat Brada Pitta

Angelina zadeklarowała w poście, że „cała rodzina bierze udział” w projekcie, co oznacza, że ​​prawdopodobnie obcięła też włosy swojej 14-letniej Vivienne Jolie Pitt.

 

Angelina wrzuciła zdjęcia na których widać jak obcinane są włosy Zahary i Shiloh.  Po strzyżeniu włosów Angelina zrobiła zdjęcie pasm włosów swoich córek. Później pokazała całą „instalację” z włosów, które zostały przekazane w projekcie.

W podpisie Jolie wyjaśniła na czym polega ta akcja:

Ale zmiana! Shiloh Jolie-Pitt zafundowała sobie bardzo odważną fryzurę

„Mój przyjaciel @PruneNourry prowadzi piękny projekt artystyczny, aby okazać solidarność z odważnymi kobietami w Iranie, które walczą o równość i prawa, oraz aby uhonorować ich odwagę. Moja rodzina bierze udział”. Angelina powiedziała, że ​​„w projekcie może wziąć udział każdy” i podała adres w Paryżu, pod który należy wysłać włosy. Wystawa odbędzie się 8 marca w Nowym Jorku.

Niestety wygląda na to, że sama Angelina nie wzięła udział w tym projekcie i nie przekazała swojego pukla włosów. Pod postem znalazło się także wiele ostrzegających komentarzy. Jej fani twierdzą, że podobne akcje, są przeprowadzane, by „zbierać” materiał genetyczny.