W sobotę 19 lutego odbyły się eliminacje do kolejnego już 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Podczas koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję” wybraliśmy reprezentanta Polski, który pojedzie walczyć o pierwsze miejsce w konkursie. Wybór padł na Krystiana Ochmana, który pojedzie do Turynu we Włoszech z piosenką „River”.

Do historii przejdzie jednak jeszcze jeden występ z tego dnia – jedna z uczestniczek, Lidia Kopania zaprezentowała utwór „Why Does it Hurt”, a jej występ został uznany za…katastrofę. Wśród internautów i w mediach pojawiły się głosy, że artystka „zmasakrowała piosenkę”, fałszowała i zapomniała słów do utworu. Pod jej występem pojawiła się lawina hejtu.

Anna Karwan o konflikcie z Lidią Kopanią

Anna Karwan komentuje występ Lidii Kopani

Lidia Kopania po raz pierwszy wystąpiła na Eurowizji w 2009 roku w Moskwie, jednak nie udało jej się dostać do finału. Zajęła 12 miejsce i od tamtej pory przez wiele lat bezskutecznie próbowała ponownie dostać się do konkursu. W tym roku po raz kolejny postanowiła zawalczyć o możliwość reprezentowania Polski, jednak jej występ zakończył się totalną porażką. W trakcie show Lidia Kopania wydawała z siebie pojedyncze słowa i dźwięki, a momentami sytuację ratował tylko śpiewający za nią chórek. Artystka wyglądała na zestresowaną, a momentami można by przysiąc, że miała łzy w oczach i rozbiegane spojrzenie.

Dziś jej występ jest szeroko komentowany w mediach, a internauci zwrócili się z prośbą o komentarz do Anny Karwan. Dlaczego akurat do niej? Ponieważ przed laty Lidia Kopania obraziła piosenkarkę, nazywając ją „Anią K*rwan”. Teraz po nieudanym występie fani Anny chcieli poznać jej opinię w temacie i usłyszeć, czy jest zadowolona z porażki swojej rywalki. Jednak odpowiedź artystki na Facebooku zaskoczyła:

Dostałam dzisiaj więcej wiadomości niż na swoje urodziny. Każda z nich zawiera link do występu Pani Lidii Kopani, lub do jej wywiadów. Razem z moją managerką Kasia Raj prosimy zatem o zaprzestanie rozmnażania tego zjawiska, bo ani ja ani Kasia nie posługujemy się językiem nienawiści i drwiny. Dawno temu zostawiłam swoją opinię na ten temat i nadal podtrzymuję swoje stanowisko, że zawsze chętnie wesprę, pomogę, ale nigdy nie podam ręki tym, którzy nakręcają się nową medialną aferą. Karma jest bezlitosna i wraca w najmniej oczekiwanym momencie, ale kopanie kogokolwiek kto leży to brak kultury i klasy. Dobrej niedzieli.

Anna Karwan postanowiła pokazać klasę i „nie kopać leżącego”. Chociaż nie jest to odpowiedź, na którą liczyło wiele osób, zdecydowanie pokazała piosenkarkę w bardzo dobrym świetle.

Eurowizja 2022. Ten występ przejdzie do historii, a Lidia Kopania zmiażdżona w sieci

Anna Karwan cieszy się na święta w nowym domu. Wow, co za REZYDENCJA

scena z: Anna Karwan, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Anna Karwan, fot. Filip Radwański/AKPA

Wow! Anna Karwan znalazła się na liście najlepszych wokalistów The Voice!

scena z: Anna Karwan, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

scena z: Anna Karwan, SK:, , fot. Baranowski/AKPA