Za nami 1 listopada – dzień Wszystkich Świętych, odwiedzin zmarłych bliskich, zapalenia im świeczki i zadumy nad życiem. Wielu celebrytów w ten wyjątkowy i melancholijny dzień nie tylko odwiedziło groby ukochanych osób, ale również głośno wspominało ich życie i śmierć w mediach społecznościowych.

Czasem zdarza się jednak, że przed przyjazdem na cmentarz powstrzymuje nas odległość lub choroba, czy zwyczajna niechęć do ogromnych tłumów, które na początku listopada gromadzą się przy grobach i wybieramy inny, spokojniejszy termin na odwiedziny bliskich. Głosem sumienia i obrońcą osób, które nie pojechały tego dnia na cmentarz postanowiła być Anna Mucha, która na Instagramie wystosowała dość specyficzny apel.

Anna Mucha uderza w ZAROBKI młodszych aktorek!

Anna Mucha przyznała się fanom, że zamiast grobów wybrała masaż

Anna Mucha w nowej relacji na Instagramie przyznała się fanom, że choć czuje się z tym źle, zamiast pójść na cmentarz… wybrała masaż:

Muszę się wam do czegoś przyznać. Nie poszłam dzisiaj na groby. Czy się źle z tym czuję? Troszkę się z tym źle czuję, czuję się winna. Zapaliłam świeczki w domu. Wspomniałam. Ale poszłam na masaż. Dlaczego wam o tym mówię? Bo chcę z was i z siebie również ściągnąć to poczucie obowiązku, to poczucie winy, to poczucie powinności, związane z tradycją, z religią może. Są takie dni, że nie wiem, po całym maratonie, zasługujemy, żeby zrobić coś dla siebie. I mam nadzieję, że zmarli mi to wybaczą.

Następnie aktorka zaapelowała do innych, by nie oceniali cudzych wyborów, a tym którzy tak jak ona zrezygnowali tego dnia z wizyty na cmentarzu, przypomniała, by nie dokładali sobie wyrzutów sumienia:

Apeluję, żeby nie rozliczać nikogo, z tego, jak żyje, po pierwsze. Po drugie, żebyście byli dla siebie łaskawi. Po trzecie apeluję, żebyście sami sobie nie dokładali wyrzutów sumienia i powodów do tego, żeby się gorzej czuć, bo świetnie się umiemy samobiczować. A czasami potrzebujemy po prostu odpocząć.

Czy ten apel i informacja jak dokładnie Ania spędziła ten czas był jednak potrzebny?

Anna Mucha nie poszła na cmentarz, IG: taannamucha

Anna Mucha nie poszła na cmentarz, IG: taannamucha

pasekkozak