Anna Mucha rozpoczęła swoją karierę w 1999 roku, gdy zadebiutowała w „Korczaku” Andrzeja Wajdy. Następnie w latach 90. zagrała w kilku polskich filmach i serialach oraz na deskach teatru. Rozpoznawalność dała jej przede wszystkim rola Magdy Marszałek z „M jak Miłość”. Anna uczestniczyła również w programie „Jak oni śpiewają?” i wygrała w jednej z edycji „Tańca z Gwiazdami”.

Mucha nie ograniczyła się tylko do kariery aktorskiego – w międzyczasie rozwijała bloga parentingowego Mamadu.pl, wzięła udział w licznych kampaniach reklamowych, była ambasadorką Oriflame i marki Mercedes. W 2009 roku pojawiła się na okładce „Playboya”, a w 2015 roku zadebiutowała jako pisarka ze swoją książką „Toskania, że mucha nie siada”. Szeroko aktywna w mediach, jest znana z ciętego języka i kontrowersyjnych wypowiedzi.

Anna Mucha udała się do kliniki medycyny estetycznej! Pokazała IMPLANTY piersi

Anna Mucha walczy o równość płac. Jest niezadowolona z postawy koleżanek

Od niedawna Anna Mucha próbuje swoich sił również jako producentka teatralna – w 2020 roku pracowała nad sztuką „Przygoda z ogrodnikiem”. Wiele lat doświadczenia w aktorstwie, reklamie czy biznesie niewątpliwie nauczyło ją, że bardzo często kobiety nie są traktowane na równi z mężczyznami, przez co gorzej zarabiają. Dziś jako producentka mająca wpływ na pensje zatrudnianych aktorów i aktorek postanowiła to zmienić i w rozmowie z magazynem „Party” wyznała, że stara się wprowadzić równość płacową:

To, co jest ku***sko nie w porządku, to nierówność płacowa, która ciągle istnieje. (…) Jako producentka mam realny wpływ na zarobki mojej obsady i moje aktorki zarabiają tyle samo co aktorzy. (…) Muszę patrzeć na to, aby spektakl się zwrócił. Wiem, że to nastąpi szybciej czy później, a przynajmniej mam poczucie, że jako człowiek i koleżanka zachowałam się w porządku, wyrównując te stawki.

Jednocześnie Anna Mucha z przekąsem zauważyła, że choć ona walczy o równouprawnienie i sprawiedliwe wynagrodzenie dla kobiet, wiele jej młodszych koleżanek po fachu zamiata problem pod dywan i godzi się na oferowane im niższe stawki:

Niech mi młodsze koleżanki nie opowiadają pierdół, że są zadowolone ze swojego wynagrodzenia. Bardzo mnie to cieszy, że mają pieniądze na waciki, ale jeśli w tym czasie faceci zarabiają dwa razy więcej od nas, to coś jest nie tak.

A wy? Spotkaliście się w swoim zawodzie z nierównością płac?

Anna Mucha ROZGRZAŁA fanów swoim zdjęciem w kostiumie kąpielowym!

scena z: Anna Mucha, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Anna Mucha w krótkiej sukience i szpilkach

Anna Mucha w krótkiej sukience i szpilkach fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Anna Mucha promuje spektakl, w którym gra główną rolę

Anna Mucha promuje spektakl, w którym gra główną rolę fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Anna Mucha na ściance

Anna Mucha/fot. AKPA