Kiedy na profilach rodziny Kardashian-Jenner pojawiła się wiadomość, że kończą się zdjęcia do ich rodzinnego reality show, stało się jasne, że kończy się pewna epoka. Przerażeniem napawa mnie myśl, czym zaskoczy nas kolejna. Bo przecież jest oczywiste, że przedsiębiorcze wkrótce zaprezentują swoje kolejne ambitne projekty.

Kim Kardashian udowadnia, że NIE MA 6 palców u stóp

Krótka historia upadku mediów

Nie ma sensu przypominać, że Kim Kardashian zaczynała od seks-taśmy, ale warto pamiętać, dlaczego kogokolwiek to nagranie zainteresowało. Aspirująca do wielkiego świata Kim była wówczas asystentką Paris Hilton.

Problem hotelowej dziedziczki polegał na tym, że pomimo olbrzymiej fortuny, świat którego tak bardzo chciała być częścią, nigdy nie potraktował jej poważnie. Rodzina Kardashianów uczyniła z celebryctwa dochodowy i szanowany biznes. Bez ich udziału kariera dzisiejszych instamodelek, infulencerek i innych osobowości zajmujących się różnego typu działalnością w show biznesie, nie była najzwyczajniej możliwa.

Kim Kardashian wyłania się z morza. Za takie CIAŁO wiele kobiet dałoby się pokroić! (ZDJĘCIA)

Kardashianowie opanowali do perfekcji pojawianie się w mediach bez jakiegokolwiek kontekstu. Przez 14 lat nieustannie gdzieś jechali, rozmawiali przez telefon albo przechodzili przez ulicę, a wszystkie te czynności dnia powszedniego były szczegółowo relacjonowane przez brukowce i kamery rodzinnego show.

Kim Kardashian na Met Gali.

Kim Kardashian, fot.Forum

Na początku w medialnym świecie byli tym, czym Mandaryna w Sopocie – wypadkową pieniędzy i całkowitej niemożności zaoferowania czegokolwiek poza sobą. Idąc dalej, byli Molly Brown na Titanicu show biznesu – choć nikt nie chciał mieć z nimi nic wspólnego, to oni wiedzieli, że wystarczy odczekać swoje, a upragniona szalupa wyłowi ich z oceanu ambicji.

Kim Kardashian w BIKINI podczas sesji zdjęciowej. Dopiero teraz widzimy, jak NAPRAWDĘ wygląda jej sylwetka (ZDJĘCIA)

I choć Beyonce odrzucała zaproszenia na imprezy, na których pojawiała się Kim, a Anna Wintour zarzekała się, że gwiazda domowego porno nie znajdzie się na okładce Vogue’a, to wszyscy wiemy, że żadna z nich nie pozostała wierna swoim przekonaniom.

Kim Kardashian z dziećmi

Kim Kardashian z dziećmi fot. The Mega Agency / Forum

To dzięki Kim Kardashian kobiety na całym świecie przestały odróżniać rzeczywistość od Instagrama i pojawiają się na ulicy w makabrycznych makijażach, będących połączeniem maski pośmiertnej i samoopalacza. Również żonie Kanye Westa zawdzięczamy modę na mocne brwi załamujące się pod kątem sprzecznym z anatomią ludzkiej twarzy. I choć świetnie to wygląda na zdjęciach, na żywo nadaje twarzy wyraz wiedźmy płonącej na średniowiecznym stosie.

Kim Kardashian PŁACZE w samochodzie podczas kłótni z Kanye Westem (ZDJĘCIA)

Rodzina Kardashianów sprawiła, że media przestały pełnić opiniotwórczą rolę, a ich funkcja ograniczyła się do relacjonowania działań ubezwłasnowolnionych przez sztaby marketingowców celebrytek.

Czy bylibyśmy w stanie dobrnąć do 2020 roku bez konturowania twarzy, matowych ust i idealnego przedziałka Kim Kardashian? Chyba każdy, kto przeżył ostatnie miesiące na tej planecie zgodzi się, że tak.

I tak jak na jednym z bloków w Łodzi widniał niegdyś napis „Dąbrowa przeprasza za Frytkę”, tak ktoś powinien nas przeprosić za rodzinę Kardashianów.

Kim Kardashian wspomina swój ślub. Rozwiedzie się z Kanye, dlatego przegląda stare zdjęcia?

Tylko jeszcze nie wiem kto.