Barbara Kurdej-Szatan to polska aktorka teatralna i filmowa oraz prezenterka telewizyjna. Zdobyła popularność głównie dzięki roli Oli Nowak w polskim serialu „Na dobre i na złe”. Barbara Kurdej-Szatan uczestniczyła również w programach telewizyjnych, takich jak „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” czy „Twoja twarz brzmi znajomo”. Poza karierą aktorską angażuje się także w różnego rodzaju działalność charytatywną i społeczną, dotychczas głośno krytykując rządzącą krajem partię PiS. Na początku listopada 2022 roku opublikowała kontrowersyjny wpis o polskiej straży granicznej, który wywołał ogromną burzę w internecie, a jej samej przysporzył niemało kłopotów, z pozwem o zniesławienie na czele i zwolnieniem z TVP.

Gwiazdy reagują na wyniki wyborów: Kozidrak, Rusin, Kurdej-Szatan, Prokop, Deląg…

Barbara Kurdej-Szatan zapytana o powrót do TVP i zmiane rządu

Rządy PiS należą już jednak do przeszłości, a w mediach pojawiają się pierwsze wzmianki o dużych zmianach w Telewizji Polskiej, która dotychczas służyła rządzącym za propagandową tubę do siania nienawiści i dzielenia Polaków. Wielu dziennikarzy straciło lub straci pracę, a co za tym idzie pojawiła się również szansa, że niektórzy powrócą lub odzyskają pracę. Kozaczek miał okazję porozmawiać z Barbarą Kurdej-Szatan i zapytać aktorkę, czy rozważa powrót do stacji. Pytanie jednak wyprowadziło ją z równowagi i odpowiedziała ostro:

Wszyscy się mnie o to pytają, a ja naprawdę w ogóle o tym nie myślę. Zajmuje się tym, czym zajmuję się teraz, ja gram bardzo dużo w teatrze, każdy weekend mam zajęty, gram spektakle, jeżdżę po Polsce, gram w Warszawie, Krakowie… Jakby nie będę rozmawiała na ten temat, na który rozmów nie było, więc nie ma co – ucięła temat.

Chwilę wcześniej zapytaliśmy gwiazdę, co sądzi o zmianie rządu. Aktorka z ulgą wyznała, że liczy na koniec kłótni i panującej między Polakami nienawiści, choć jak zauważyła, w sejmie wciąż zasiadają osoby, które próbują siać zamęt:

Ja się cieszę, że skończyły się te lata dzielenia Polaków, mam nadzieję, że już nigdy to nie wróci. Dzielenia Polaków, kłamstwa, manipulacji, bo tego też ja bardzo mocno doświadczyłam i to był bardzo trudny czas, więc mam nadzieję, że już nigdy więcej nie będziemy odnosić się do siebie z taką nienawiścią. Chociaż po tym, co dzisiaj widziałam w sejmie i jak się zachowywali niektórzy, to nie wiem, czy niektórzy są w stanie w ogóle coś zrozumieć.

Basia Kurdej-Szatan o marszu wolności. Pozwie TVP za kłamstwa na jej temat?

pasekkozak

scena z: Rafał Szatan, Barbara Kurdej-Szatan, fot. Paweł Wrzecion/AKPA

scena z: Rafał Szatan, Barbara Kurdej-Szatan, fot. Paweł Wrzecion/AKPA

scena z: Barbara Kurdej-Szatan, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Barbara Kurdej-Szatan, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Barbara Kurdej-Szatan, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Barbara Kurdej-Szatan, SK:, , Premiera książki Joanny Przetakiewicz i Fundacji Era Nowych Kobiet „Pieniądze szczęście dają”, fot. Niemiec/AKPA

scena z: Barbara Kurdej-Szatan, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Barbara Kurdej-Szatan, SK:, , fot. AKPA

scena z: Barbara Kurdej-Szatan, SK:, , fot. Gałązka/AKPA