Bella Hadid (23 l.) należy do grona najpopularniejszych top modelek. Hadid cały czas jest w rozjazdach, podróżując po całym świecie. Jak wiadomo, najszybszym i najbardziej bezpiecznym środkiem transportu jest samolot, jednak nie jest to do końca najlepsza opcja podróżowania we względu na nasz klimat. Hadid ruszyło sumienie i postanowiła przekazać darowiznę, by w małym stopniu odpokutować, za tak częste latanie. Trzeba przyznać, że modelka ma gest!

Bella Hadid wciąż nie doszła do siebie. Wygląda coraz gorzej?

Bella Hadid troszczy się o środowisko i przekazuje darowiznę

Bella Hadid przekazała darowiznę na rzecz ochrony naszego klimatu. Modelka zasponsorowała 600 sadzonek drzew, które mają zostać posadzone, aby zrównoważyć negatywny wpływ na środowisko spowodowany lotami samolotem. Hadid od kiedy zajmuje się modelingiem, odbyła wiele lotów na całym świecie i wie, że przyczyniła się do zanieczyszczenia atmosfery.

Podarowałam 600 drzew do posadzenia, 20 na każdy lot, który odbyłam przez ostatnie 3 miesiące i prawdopodobnie będę to kontynuować przez resztę roku. Zasmuca mnie to, jak bardzo moja praca wpływa na ślad węglowy w atmosferze i jak brutalne zmiany klimatu wpływają na świat. Matka Natura potrzebuje trochę miłości – podpisała zdjęcie Hadid 

Bella zamieściła na swoim Instagramie poruszający wpis. Darowizna przekazana przez Hadid obejmuje 280 drzew w Kalifornii oraz kolejne 320, w spalonych lasach Amazonii.

Modelka w poruszającym wpisie nie ukrywała, że jest zdenerwowana z powodu negatywnego wpływu na środowisko i tego, że przyczyniła się do takiego stanu rzeczy. Bella, stwierdziła, że ​​„Matka Natura potrzebuje trochę miłości”. Supermodelka zachęciła swoich 26,8 miliona obserwujących do skontaktowania się z nią i poinformowania o innych globalnych lokalizacjach, którym należy „okazać trochę miłości”.

Bella Hadid na Instagramie zachęca do dbania o środowisko:

View this post on Instagram

Donating 600 trees to be planted , 20 for each flight I took these past 3 months and probably will continue for the rest of the year.It makes me sad how much my job effects my carbon footprint and of how brutally climate change is obviously effecting the world. Mother Nature needs some love…🌳🌼🌜 I’ll be starting with my home in California ( 129 million trees need to be restored re: wildfires, 1.3 million acres burned) and of course the Amazon for the most recent wildfires, but please reach out and let me know which locations need to be shown some love as well , all regions welcome🙏🏽 Africa, Asia, North America, and Latin America💛 this is so exciting and interesting to me, that even though I’m not physically there, trees are being brought to life in the most incredible places that are in demand of them! it’s the air we breathe, the water we drink, the biodiversity and animal life we need..🐛🐜🦗 I know it’s not much , but when I fly, I look out the window and see so many beautiful, extensive forests, so much land and trees but also so much that needs lots of help.. think about the animals too💛 anyways . once I get home I’m definitely planting my own tree outside. so inspired by my friends 💛🌿🌱🌳🌼🌼 ps I did some research and onetreeplanted.org is probably the easiest website I’ve found to donate to multiple regions at the same time, if you’re interested:)

A post shared by Bella (@bellahadid) on

View this post on Instagram

You know I like my Bourbon neat🖤

A post shared by Bella (@bellahadid) on

Modelka daje dobry przykład?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Bella Hadid lansuje nowy trend; to będziemy nosić jesienią!

Bella Hadid w bikini odsłaniającym pupę; nie zostawiła NIC dla wyobraźni (ZDJĘCIA)

Bella Hadid szybko opuściła klub po tym, jak jej były The Weeknd pojawił się w tym samym miejscu!