Blanka Lipińska (35 l.) jest dziś jedną z bardziej rozpoznawalnych celebrytek. Wszystko za sprawą jej książek i filmu, który ukazał się na początku bieżącego roku. Dużo mówi się także o jej związku z Baronem. A jak jej życie wyglądało zanim do sprzedaży trafiły jej książki i zanim związała się z gitarzystą?

Blanka Lipińska ostro komentuje doniesienia o ciąży. „Nie rozumiem świata, w którym przyszło mi żyć”

Blanka Lipińska – wiek, wzrost, waga

Blanka Lipińska urodziła się 22 lipca 1985 roku w Puławach. Ma około 160 cm wzrostu. Blance udało się schudnąć 30 kilogramów, a jej wymarzona waga to 48 kg.

Kariera Blanki Lipińskiej

Lipińska w przeszłości pracowała jako terapeutka i menedżerka klubów nocnych. W 2011 roku rozpoczęła współpracę z Konfrontacją Sztuk Walki, gdzie początkowo zajmowała się tylko tworzeniem wizerunku KSW Ring Girls, a później nagrywała zwiastuny. Z czasem zaczęła także pracować za kulisami gal organizowanych przez Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego.

Blanka Lipińska na studniówce/fot. mat. prywatne

Blanka Lipińska – książki

W 2018 roku Blanka Lipińska wydała swoją pierwszą powieść 365 dni. Powieść szybko stała się bestsellerem, sprzedając się w nakładzie ponad 500 tys. egzemplarzy. Następnie pojawiły się kolejne części powieści – Ten dzień i Kolejne 365 dni, które również trafiły na listę najbardziej poczytnych książek w Polsce.

Blanka Lipińska: „To całkowicie i nieodwracalnie zmieni moje życie”

Blanka Lipińska film „365 dni”

Na początku 2020 roku miała premierę ekranizacja powieści Blanki Lipińskiej 365 dni w reżyserii Barbary Białowąs. Film tak jak i książki okazał się wielkim sukcesem. W tydzień od premiery film obejrzało ponad milion widzów, a do końca lutego obejrzało go ponad 1,5 mln Polaków.

1 kwietnia film 365 dni został dodany do biblioteki Netflixa, gdzie w dzień od premiery na platformie został najpopularniejszym filmem wśród polskich użytkowników. Film znalazł się w czołówce najchętniej oglądanych produkcji w ponad 20 krajach. Choć produkcja odniosła spory sukces i przyniosła Blance Lipińskiej wielki rozgłos, to nie brakowało też krytycznych recenzji.

Blanka Lipińska na ''365 dni'

Blanka Lipińska na ”365 dni’ fot. Baranowski/AKPA

Blanka Lipińska na ściance

Blanka Lipińska/fot. AKPA

Blanka Lipińska – wyróżnienia

W 2019 zajęła 2. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających polskich pisarzy według tygodnika „Wprost”, a według badań czytelnictwa Biblioteki Narodowej była dziewiątym najpopularniejszym autorem w Polsce. Otrzymała również nagrodę Bestsellery Empiku 2019, którą znana sieć przyznaje autorom najlepiej sprzedających się wydawnictw, za książkę „Kolejne 365 dni”. Nazwisko Blanki Lipińskiej znalazło się także w rankingu najbardziej wpływowych Polek tygodnika „Wprost” i rankingu najlepszych kobiecych marek osobistych magazynu „Forbes Women”.

Zagraniczna piosenkarka krytykuje „365 dni” Blanki Lipińskiej. „Zniekształca i bagatelizuje przemoc seksualną”

Blanka Lipińska – partnerzy, ślub, związek z Baronem

W maju 2018 roku Blanka Lipińska związała się z Macieje Buzalą. We wrześniu 2019 roku celebrytka pochwaliła się ślubną fotką z mężczyzną. Szybko jednak okazało się, że nie wyszła za mąż, a informacja o ślubie była częścią promocji nadchodzącego filmu. Miesiąc po „ślubie” Lipińska i Buzala poinformowali, że nie są już parą. „Uznaliśmy, że jesteśmy lepszymi kumplami niż związkiem” – tłumaczyła Blanka na InstaStories.

Kilka miesięcy później związała się z nowym partnerem. W marcu 2020 roku oficjalnie potwierdziła krążące doniesienia o związku z Baronem. Dziś nie kryją się ze swoim uczuciem. Chętnie dodają wspólne zdjęcia i mówią o łączącej ich relacji.

Qczaj zaliczył WPADKĘ – myślał, że Lipińska jest młodsza od Barona. Pisarka odpowiedziała

Blanka Lipińska – kanał na YouTube

Kilka lat temu Blanka nagrywała telefonem filmiki o gotowaniu, które później zamieszczała w serwisie YouTube. A swój kanał nazwała… „Gotowanie dla Idiotów”. Blanka w swoich filmikach dzieliła się prostymi przepisami i pokazywała krok po kroku, co należy wykonać. „Na antenie” pokazała jak zrobić np. ciasto bananowe, sernik, golonkę, czy ciastko w kubku. W komentarzach można przeczytać, że nie wszyscy jednak skupiali się na przepisach. A dlaczego? Bo Blanka gotowała bez biustonosza, co odwracało uwagę wielu osób.

ZOBACZ TEŻ:

Tak wyglądała współpraca Anny Marii Siekluckiej i Blanki Lipińskiej. „Wzloty i upadki”

Blanka Lipińska NAGO opala się na plaży. Pisarka nie chce nierównej opalenizny