Christina Applegate (51 l.) pierwszy raz otworzyła się na temat swojej choroby. Aktorka, u której zdiagnozowano stwardnienie rozsiane, pojawiła się w show Kelly Clarkson. Wyznała, że używa czarnego humoru, aby poradzić sobie z „niewiarygodnie trudną” diagnozą.

Christina Applegate odsłoniła swoją gwiazdę na Hollywood Boulevard

Moja tarcza humorystyczna utrzymuje mnie w kupie, ale oczywiście w głębi duszy czuję rzeczy… Robię to, aby się oderwać, a następnie sprawić, by ludzie nie bali się być blisko mnie. […] Wiesz, kiedy ludzie widzą mnie teraz jako osobę niepełnosprawną, chcę, żeby czuli się komfortowo. Abyśmy mogli się z tego śmiać, wyznała aktorka.

Christina Applegate podzieliła się również tym, że napisała żartobliwą świąteczną piosenkę o swoim stwardnieniu rozsianym o nazwie „Disabey Baby”.

Christina Applegate o stwardnieniu rozsianym

„Pospiesz się dziś wieczorem przez komin. Nie mogę, bo mój wózek inwalidzki się tam nie zmieści” – zacytowała w programie Kelly Clarkson zabawną przyśpiewkę.

Christina Applegate przytyła 20 kg odkąd nie jest zbyt aktywna przez chorobę

Aktorka wyznała również, że mimo trudności, była zdeterminowana, by nagrać 3. sezon serialu Netflixa „Już nie żyjesz”. Osoby, które obejrzały serial zapewne zauważyły, że Christina Applegate w większości scen siedzi lub jest na bosaka. Jednak scenarzyści tak włączyli te sceny w plot, że zapomina się o jej chorobie.

Fot.  ARIANA RUIZ / Zuma Press / Forum

Fot. Javier Rojas / Zuma Press / Forum