Demi Lovato poinformowali swoich fanów, że rozumieją, że referowanie do nich z nowym zaimkami może być trudne do zapamiętania. A wszystko z okazji Tygodnia Świadomości Niebinarnej.

Demi Lovato jest niebinarna i każe się określać jako „oni”

28-letnia piosenkarka w maju tego roku ujawniła się jako niebinarna osoba. Lovato udostępniła niedawno osobistą wiadomość na Instagramie, otwierając się przed fanami na temat przejścia na używanie względem własnej osoby zaimków ich/oni.

„Jeżeli mnie źle >określasz< – to w porządku. Czasami przypadkowo sama się mylę! Zmiana zaimków, których używałam przez całe życie, to ogromna zmiana. I czasami trudno to zapamiętać. Dlatego dopóki będziesz starał się szanować moją osobę, zmiana przyjdzie naturalnie. Jestem po prostu wdzięczna za twój wysiłek. Chodzi o intencje”, wyznała w social mediach Demi Lovato.

Demi Lovato po PRZEDAWKOWANIU nie rezygnuje z alkoholu i marihuany

Demi Lovato przez całe życie uważała się za kobietę o orientacji heteroseksualnej. Jednak po wielu latach terapii okazało się, że problem artystki tkwił w tym, że nie była poprawnie określona jako istota seksualna. Teraz identyfikuje się, jako osoba niebinarna, do której nie można zwracać się jako ONA/ON, tylko ONI/ICH.

Nie zgadniecie z kim w związku jest Demi Lovato

W języku angielskim sprawa wygląda o wiele prościej. Niestety w bardziej złożonym języku polskim sprawa się mocno komplikuje. Nawet pisząc ten tekst, nie jesteśmy pewni czy możemy wymiennie pisać o nich, jako o artystce. Jednak już zwróciliśmy się w tej sprawie do jednego ze znanych językoznawców i na pewno niedługo damy Wam znać, jak powinno się referować do osób niebinarnych w języku polskim.