Leonardo DiCaprio (41 l.) przez lata był jednym z najbardziej niedocenionych aktorów. Czy tak będzie również podczas tegorocznych Oscarów 2016? Wielokrotnie miał szansę na statuetkę, jednak za każdym razem kończyło się na nominacji. Czy tym razem otrzyma w końcu nagrodę?

Jego główna rola w filmie Zjawa przypadła do gustu wielu widzom oraz krytykom. Jednakże jest również sporo widzów, dla których film był po prostu… klapą.

Magazyn The Hollywood Reporter opublikował brutalnie szczerą recenzję, która nie szczędziła słów krytyki pod adresem filmu nakręconego przez Alejandro González Iñárritu. Według czasopisma, była ona oparta o konwersacje z jurorami Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, którzy w tym roku nie biorą udziału w wyborze zwycięzców.

Jak twierdzi źródło The Independent:

Od razu nie polubiłem Zjawy – są to po prostu piękne ujęcia Pędziwiatra. W sensie, Leonardo DiCaprio ciągle upada, a potem wstaje. Kogo to obchodzi? Mnie na pewno nie. Większe szanse ma Big Short.

Dodatkowo, jak twierdzi źródło Hollywood Reporter, Leonardo nie ma szans na Oscara, ponieważ nominowano znacznie lepsze filmy, które prezentują o wiele większy kunszt aktorski. Zjawa natomiast ma jedynie ciekawe ujęcia, ale nie na tyle, aby wygrać. Według źródeł wśród jurorów większą szansę ma Most Szpiegów z Tomem Hanksem oraz Brooklyn (w roli głównej rewelacyjna Saoirse Ronan), który może stać się czarnym koniem tegorocznych Oscarów.

Filmy z Leonardo DiCaprio

DiCaprio to bohater wielu bardzo dobrze przyjętych filmów. Brał udział w Wilku z Wall Street, Wielkim Gatsby, Django, Wyspie Tajemnic i wielu innych znakomitych produkcji. Nie wspominając oczywiście o Titanicu, który zdobył aż 11 Oscarów. Niestety, wielu fanów sądzi, że rola w tym filmie stała się „kulą u nogi” Leonarda, ponieważ dla zwykłego widza, przez lata był kojarzony głównie z niej. Aktor jednak wiele razy udowodnił swój kunszt aktorski oraz wielki talent. Czy w tym roku będzie w końcu doceniony?

Zobacz więcej: Filmy, za które Leonardo DiCaprio powinien dostać Oscara

Nie ulega zatem wątpliwości, że tegoroczne Nagrody Akademii będą na pewno bardzo zaciekłe. Kto zatem ma szansę? Czy podobał Wam się najnowszy film z udziałem DiCaprio?

(źródło: Independent.co.uk)

Czy Leonardo DiCaprio na pewno dostanie Oscara?

Czy Leonardo DiCaprio na pewno dostanie Oscara?

Czy Leonardo DiCaprio na pewno dostanie Oscara?

Czy Leonardo DiCaprio na pewno dostanie Oscara?