W 2017 roku prokuratura wytoczyła sprawę przeciwko Dodzie, Emilowi S. i kilku mężczyznom. Oskarżenia skierowane były przez Emila Haidara, czyli byłego partnera piosenkarki. Wśród zarzutów wobec nich znalazły się m.in. wymuszenia czy szantaże. Emil Haidar miał być zastraszany przez mężczyzn wynajętych przez byłą narzeczoną i jej ówczesnego przyjaciela, a potem męża Emila S.

Emil Haidar domaga się dwóch lat więzienia dla Dody

Po ponad 6 latach sprawy, 5 maja 2024 r. w Sądzie Rejonowym Warszawa-Mokotów zapadł wyrok skazujący wobec znanej piosenkarki. Została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 100 tys. zł grzywny.

Doda chce odzyskać darowiznę na WOŚP sprzed lat! Teraz żałuje swojej decyzji

Jak ustalił „Fakt”, były partner piosenkarki nie był zadowolony z wyroku i postanowił skorzystać z możliwości odwołania się od decyzji sądu. W ciągu 14 dni od postanowienia sądu złożył apelację. Teraz ma domagać się dwóch lat bezwzględnego więzienia dla Dody.

Doda i Smolasty z uśmiechem na ustach wychodzą z wywiadu. Pożegnali się „przytulasem”

Wniosek złożony przez Emila Haidara może spowodować ponowne rozpatrzenie sprawy. Wyrok może zostać zmieniony na korzyść Dody i poskutkować jej uniewinnieniem. Istnieje jednak ryzyko zaostrzenia wyroku, czyli pozbawienia wolności piosenkarki.

Doda, Emil Haidar,  fot. Niemiec/AKPA

Doda, Emil Haidar, fot. Baranowski/AKPA

Doda, Emil Haidar, fot. AKPA

Doda, fot. AKPA

Doda, fot. AKPA

Doda, fot. Podlewski/AKPA