W niedzielny wieczór, na YouTubie pojawił się długo wyczekiwany film Konopskyy’ego, który „miał wstrząsnąć polskim internetem”. W trwającym ponad godzinę materiale zaprezentowano kolejne niezbite dowody na winę Stuarta „Stuu” Burtona oraz zbito mętne tłumaczenia Marcina Dubiela i Boxdela, jednocześnie prezentując światu nazwiska kolejnych youtuberów ze słabością do nieletnich dziewczynek i demoralizacji młodzieży – byli to Vertez, Vojtaz, Dissowskyy i DeejayPallaside.

Internauci reagują na nowy film Konopskyy’ego: „Czuję jak DZIECIŃSTWO mi się ROZWALA”

Ile Konopskyy zarobił na materiale o Pandora Gate? TikToker przeprowadził śledztwo

„Mroczna przeszłość polskiego youtuba” w zaledwie godzinę zdobył milion wyświetleń i ponad 17 tysięcy komentarzy. Obecnie film Konopskyy’ego ma już prawie 10 milionów wyświetleń, a część internautów zaczęła się zastanawiać czy i ile Konopskyy mógł zarobić na publikacji wideo.

Tiktoker i youtuber z kanału „Czarno na Białym” pokusił się o małe dochodzenie w tej sprawie i dla przykładupokazał swoje dane z portalu YouTube, z których wynika, że na własnych filmach zarabia ponad 7 tys. złotych za 700 tys. wyświetleń, co daje 10 złotych za każde tysiąc wyświetleń. Według jego śledztwa, jeżeli Konopskyy nie dostał żadnych ograniczeń od Youtube’a, to mógł już zarobić 97 tysięcy złotych, choć liczba ta stale rośnie wraz z wyświetleniami.

Jednocześnie „Czarno na Białym” zauważył, że materiał Konopskyy’ego jest kilkukrotnie dłuższy niż wideo, na którym bazował swoje wyliczenia, dlatego radzi, by zarobki Konopskyy’ego pomnożyć dwukrotnie. Na koniec tiktoker wspomniał o tzw. lewych wyświetleniach, czyli osobach, które w niedzielę nie mogły odpalić wideo ze względu na przeciążone serwery YouTube. Takie osoby próbowały włączyć materiał kilkukrotnie, zaburzającym tym samym statystyki, dlatego należy odjąć 1/4 wyświetleń od całości.

Tak czy inaczej, potencjalna kwota, jaką Konopskyy mógł otrzymać za materiał o Pandora Gate powala!

Tiktoker Prawo Marcina zauważył poważny błąd w filmie Konopskiego. O co chodzi?!

pasekkozak

@czarnonabialymm Ile mógł zarobić film Konopskiego? #pandoragate #konopskyy@kuba_cnb ♬ Nirvana - Official Sound Studio