Afera z polskimi youtuberami rozkręciła się na całego za sprawą szokującego filmu Wardęgi, który w swoim materiale przedstawił dowody, jakoby najpopularniejsi polscy youtuberzy Stuu, Boxdel i Marcin Dubiel wysyłali wiadomości o podłożu seksualnym do nieletnich dziewczynek.

Marcin Dubiel przerwał milczenie! „Kompletnie odcinam się od Stuarta”

Już kilka godzin po opublikowaniu materiału, wymienieni youtuberzy odczuli pierwsze konsekwencje afery – Boxdel został wyrzucony z Federacji Fame MMA, a Dubiel i zamieszana w całą sprawę była dziewczyna Stuu, Fagata, stracili współpracę z trenerem Szyszką. Całą sprawą zajęła się już również policja i jak poinformowano na Twitterze, zabezpieczono materiały, które trafiły do analizy.

Jednocześnie internauci z zapartym tchem czekali na kontynuację śledztwa okrzykniętego hasłem „PandoraGate” oraz film, który miał pojawić się na kanale Konopskyy’ego, a który miał rzekomo „wstrząsnąć całym polskim internetem”.

Już są pierwsze konsekwencje dla Marcina Dubiela i Boxdela. Oni kończą z nimi współprace

Internauci reagują na długo wyczekiwany film Konopskyy’ego „Mroczna przeszłość polskiego youtuba”

Ostatecznie film, na który czekała cała Polska wjechał na YouTube w niedzielę 8 października, kilka minut po godzinie dwudziestej. W trwającym ponad godzinę materiale zaprezentowano kolejne niezbite dowody na winę Stuarta „Stuu” Burtona oraz zbito mętne tłumaczenia Marcina Dubiela i Boxdela, jednocześnie prezentując światu nazwiska kolejnych youtuberów ze słabością do nieletnich dziewczynek i demoralizacji młodzieży – byli to DJ Pallaside, Vertez, Vojtaz i Dissowskyy.

W filmie Konopskyy zapewnił, że zarówno on jak i Wardęga zamierzają dalej rozpracowywać sprawę, we współpracy z policją i prokuraturą. „Mroczna przeszłość polskiego youtuba” w zaledwie godzinę zdobył MILION wyświetleń i ponad 17 tysięcy komentarzy.

Wardęga nagle musiał zakończyć transmisję na żywo: „Przerosło mnie to wszystko”

Co internauci, którzy z taką niecierpliwością wyczekiwali nagrania sądzą o filmie Konopskyy’ego? Zdania są mocno podzielone. Część osób pogratulowała mu ogromu włożonej pracy oraz przeraziła się kolejnymi informacjami, które ujrzały światło dzienne:

 • Szacun za ogrom włożonej pracy!
 • Oby przyszłość polskiej sceny zmieniła się na lepsze. Dzięki bardzo konop
 • Cała Polska na to czekała, dziękujemy
 • Szacun konop, warto było czekać na ten materiał. Niech nie ujdzie mu to płazem
 • Przeraża mnie, że youtuberzy z dzieciństwa byli zdolni do takich rzeczy…
 • Po obejrzeniu całego filmu jestem wściekły, bo nie można nazwać tego smutkiem. Idole z dzieciństwa okazali się najgorszym sortem ludzkim i dałbym dużo, żeby te sprawy wyciekły te lata temu. Rodzice wtedy by mnie przestrzegli przed tymi osobami, a w tamtym czasie sam mógłbym być ich ofiarą.
 • Chore co się teraz dzieje, szacun za ten materiał
 • Powinni puszczać ten materiał na każdej wywiadówce w szkołach, by wszyscy rodzice byli świadomi syfu w necie! Dobra robota!

Jednak znalazły się też osoby, które poczuły się zawiedzione filmem i przyznały, że duża część materiału była powtórką z filmu Wardęgi. Część internautów miała nadzieję, że w „filmie, który miał wstrząsnąć internetem” padnie znacznie więcej mocnych dowodów oraz znanych nazwisk:

 • Szczerze spodziewałem się czegoś więcej, niż tego, co każdy wiedział
 • Patrząc na tak wielki hype i nakręcanie tego wszystkiego spodziewałem się dużo więcej, a tak naprawdę to dowiedziałem się, że Baxton był mistrzem śląska w mma
 • Spodziewałem się czegoś mocniejszego
 • Dobry materiał, ale nie jest aż tak mocny jak został zapowiedziany, temat stuu bardzo dobrze przedstawiony, przy reszcie widzę niedociągnięcia, co nie zmienia faktu, że ten film był potrzebny
 • Szczerze, spodziewałam się, że ten materiał będzie o wiele bardziej hardkorowy i ciężki
 • spodziewałem się czegoś więcej, połowa informacji z filmu Wardęgi. Tak czy inaczej robicie zaj*bistą robotę i oby tak dalej

A wy co sądzicie?

Boxdel ponownie zabiera głos. Ujawnia nowe dowody!

pasekkozak