Sylwester Wardęga w najnowszym filmie znów krytykuje działania popularnych influencerów. Po raz kolejny uderzył w Wersow, ale dostało się także innym, głównie za reklamowanie niesprawdzonych, a nawet szkodliwych produktów.

EKIPA traci widzów, duży spadek na GIEŁDZIE, a Wardęga oskarża ich o HIPOKRYZJĘ

Influencerzy przepraszają po filmie Wardęgi

To Sylwester Wardęga ujawnił, że Weronika „Wersow” Sowa, dziewczyna Friza, twórcy „Ekipy”, ukradła swoje logo i używała go bez potrzebnej licencji. W nowym filmie kolejny raz przypomina jej o sprawie oraz zarzuca, że próbuje wszystko zamieść pod dywan.

Ekipa tłumaczy się z filmu Wardęgi. Widzowie nie kupili tłumaczenia Wersow

Weronika szybko zareagowała na jego oskarżenia i poinformowała obserwatorów, że sprawą zajmuje się jej kancelaria.

Tym razem Wardęga poruszył też reklamowanie przez influencerów produktów, które na chińskich stronach kosztują grosze, a sprzedaje się za cenę nawet kilkaset złotych droższą. To jednak nie wszystko – niektóre z nich mogą być nawet szkodliwe. Wyszło na jaw, że proszek z węglem aktywnym, który reklamowało wiele popularnych Instagramerek, może niszczyć szkliwo.

Oczywiście influencerzy i obsługujące ich agencje sprawdzają czy dana współpraca jest legitna. Mimo presji ze strony kanałów commentary, dalej jednak wolą zarobić kilka tysięcy złotych i wciskać swoim odbiorcom kit. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Nieważne, jaki chłam influencer reklamuje, jego widzowie po dwóch tygodniach i tak o tym zapomną – powiedział.

Wardędze zależy, aby influencerzy w końcu nauczyli się przepraszać. W przeciwnym razie zapowiada bojkot tak, aby stracili możliwość zarabiania na współpracach z dużymi, cenionymi markami. Chce, aby były one informowane o nieetycznych działaniach twórców.

Po jego filmie na profilach zaczęły się masowe przeprosiny – do reklamowania niebezpiecznego proszku przyznała się m.in. Wersow, Natsu, Ola Nowak czy Julia Kostera. Wardęga udostępnił je na swoim Instagramie.

Dawid Kwiatkowski kłóci się z Julią Kosterą o DRESY! Do gry wkroczył producent ubrań

Popieracie jego działania?

Sonda

poll-violet

Kupujesz produkty z polecenia influencerów?

1

Tak - promują nowe marki, pokazują fajne rzeczy. Czemu nie?

2

Zdarzyło mi się, ale zawsze sprawdzam, co to za produkt u innego źródła.

3

Nie! Ich reklamy są dla mnie kompletnie niewiarygodne...