Sylwester Wardęga to polski youtuber, który swoją karierę zaczynał jako prankster, by ostatecznie stać się jednym z najpopularniejszych internetowych twórców. W październiku 2023 roku znów zrobiło się o nim głośno, gdy zapoczątkował ogromną aferę pedofilską nazwaną Pandora Gate i we współpracy z Konopskim przedstawił dowody przeciwko znanym youtuberom. Ostatecznie Pandora Gate przeniosła się z medialnych przepychanek za zamknięte drzwi sądu i cała sprawa ucichła.

Sylwester Wardęga pierwszym oskarżonym w Pandora Gate!

Sylwester Wardęga kończy karierę i znika z social mediów

Teraz Sylwester Wardęga na swoim kanale na YouTube opublikował nagranie o wymownym tytule „Pożegnanie, idę zacząć żyć”, w którym przekazał fanom, że po wielu miesiącach przemyśleń podjął decyzję o zniknięciu z mediów. W nagraniu przyznał, że pragnie poczuć się szczęśliwy, jednak podkreślił, że „nie czuł się tak od dłuższego czasu”:

(…) Nadszedł czas, żeby przestać się już męczyć i odejść w cień. Mam jedno życie i chyba chodzi w nim o to, by czuć satysfakcję z tego, co robimy – wyznał. Nie pamiętam, kiedy w ostatnim czasie czułem się szczęśliwy. Po co sam sobie to robię? Po co w tym uczestniczę? Kiedy szukam w głowie lat i momentów, kiedy byłem w pełni spokojny i szczęśliwy, to okazuje się, że przypadają one dokładnie na okres, kiedy byłem zdystansowany od życia w sieci, na okres, kiedy miałem kilkuletnią przerwę od życia w social mediach. – wyznał.

Jednocześnie zaznaczył, że decyzja nie została podjęta pochopnie, a na dowód udostępnił kawałek nagrania, w którym już w październiku zeszłego roku zapowiadał rezygnację z internetowej kariery:

Może jeszcze ten rok… może trochę przyszłego… i sobie tak kminię czy nie odejść w cień w internecie. Taki ostatnio umęczony się już czuję. – mówił we fragmencie.

Choć Wardęga przyznał, że nie wyklucza w przyszłości powrotu do internetu, teraz ma inne priorytety i chce być bliżej natury, a może nawet założyć rodzinę:

Chcę na nowo doceniać małe rzeczy, na nowo zjednać się z naturą. W końcu zacząć przeżywać życie tak, jak zawsze chciałem je przeżywać. Zwłaszcza że zdrowie zaczyna zawodzić. Czas odpuścić. Czas skupić się na sobie i spełniać swoje marzenia. Domek w środku lasu, podróże, rodzina i dzieci. Wierzę, że odnajdę spokój i szczęście – mówi. Czy odchodzę na zawsze? Nie wiem. Nie wiem, co życie przyniesie i kim będę za kilka miesięcy lub lat. Co będę teraz robił? Poszukiwał, żył, doświadczał, śmiał się i mam nadzieję, że będę odzyskiwał wiarę w ludzi. Czas, by druid powrócił do swojego lasu. Na koniec życzę wam dużo zdrowia i spokoju, przyjaciele. Dziękuję z głębi serca, że byliście. Może jeszcze się kiedyś spotkamy.

Wardęga nagle musiał zakończyć transmisję na żywo: „Przerosło mnie to wszystko”

pasekkozak

Wardęga kończy karierę i znika z internetu

Fot. YouTube

IG: sawardega_wataha

IG: sawardega_wataha

IG: sawardega_wataha

IG: sawardega_wataha

IG: sawardega_wataha