Jakub Rzeźniczak jest polskim piłkarzem występującym na pozycji obrońcy. Profesjonalną karierę piłkarską zaczynał w Widzewie Łódź, skąd w 2004 roku trafił do Legii Warszawy. W 2019 roku podpisał kontrakt z Wisłą Płock, z której odszedł w czerwcu 2023 roku. W tym samym roku związał się z drugoligową Kotwicą Kołobrzeg.

Jakub i Paulina Rzeźniczakowie pokazali twarz córeczki!

Jakub Rzeźniczak tłumaczy się z wyrzucenia z klubu Kotwica Kołobrzeg

Jakub Rzeźniczak od pewnego czasu nie pozostawia swoich obserwatorów bez afer. Głównie kontrowersje wzbudzają jego wypowiedzi i sprawy związane z jego byłymi partnerkami. Piłkarz najpierw był z Edytą Zając, którą zdradził z Eweliną Taraszkiewicz, a owocem ich romansu była córka Rzeźniczaka. Następnie związał się z Magdaleną Stępień, z którą doczekał syna Oliwiera, jednak również ten związek zakończył i zostawił Magdę w ostatnim miesiącu ciąży, by odejść do Pauliny Nowickiej. Po śmierci swojego synka wziął ślub z Pauliną, z którą obecnie spodziewa się narodzin córki.

Agnieszka Hyży szczerze o wywiadzie Rzeźniczaków w „DDTVN”. „Można się było spodziewać”

Jego życie miłosne niestety nie ułatwia mu budowania swojego wizerunku. Co więcej, jego wypowiedzi w mediach na temat byłych partnerek i dzieci z poprzednich związków stale wzbudzają coraz więcej kontrowersji. Pomimo iż nie raz Jakub Rzeźniczak musiał konfrontować się z ogromnym hejtem związanym z jego wypowiedziami, nie zmienił swojego podejścia do wywiadów.

Jakub Rzeźniczak WYRZUCONY z klubu Kotwica Kołobrzeg! Wszystko przez wywiad w DDTVN

Prawdziwy hejt i niechęć do piłkarza rozpoczął się wraz z jego głośnym wywiadem w „Dzień dobry TVN”. Tuż przed Bożym Narodzeniem Jakub i Paulina pojawili się w śniadaniówce, gdzie po raz kolejny poruszono burzliwe życie prywatne piłkarza. Rzeźniczak zapytany o drugą córkę przyznał, że nie chce, by miała kontakt z jego córką z poprzedniego związku. Po tych i wielu innych słowach podczas pamiętnego wywiadu, piłkarza dotknął nie tylko hejt, ale również i konsekwencje związane z jego karierą zawodową.

Ewelina Taraszkiewicz opublikowała LIST OTWARTY do Rzeźniczaka po jego wywiadzie w DDTVN!

Ostatnio portal meczyki.pl doniósł, że Jakub Rzeźniczak otrzymał jednostronne wypowiedzenie kontraktu od swojego klubu Kotwica Kołobrzeg. Piłkarz nie pozostawił tego bez odpowiedzi i w rozmowie z „Faktem” przedstawił swoje zdanie.

Doskonale wiem, jak skrajne emocje budzi sytuacja związana ze mną. Od połowy grudnia sprawa była niezwykle napięta […]. Na boisku i w szatni zawsze starałem się zachowywać profesjonalnie. Chłopaki wybrali mnie na kapitana drużyny. To też o czymś świadczy […]. Ja ze swoich obowiązków piłkarskich wobec klubu zawsze wywiązywałem się w stu procentach. Pracowałem tak, jak we wszystkich poprzednich klubach. Po prostu dawałem z siebie absolutnie wszystko. Już wcześniej czytałem jakieś artykuły w prasie, że klub chce się ze mną rozstać. Byłem nawet na negocjacjach w sprawie rozwiązania kontraktu, jednak nie potrafiliśmy się dogadać. Więc postanowiłem ten kontrakt dokończyć. Przyszedłem do Kołobrzegu na rok i nie widzę powodu, żeby nasza współpraca zakończyła się wcześniej. – wyznał Jakub Rzeźniczak

Paulina Rzeźniczak ze łzami komentuje poranny wywiad w Dzień Dobry TVN

W dalszej rozmowie z „Faktem” przyznaje, że sytuacja nie jest łatwa, a sprawa przybrała charakter prawny.

Dwa dni temu otrzymałem wypowiedzenie kontraktu, tak więc mój prawnik wystosował pismo do Kotwicy, w którym nie zgadzaliśmy się na zerwanie umowy. Z tego, co wiem, szefowie klubu z Kołobrzegu nie chcą się ustosunkować do tego pisma. Tak więc oczywiście skierujemy sprawę do PZPN. […] Teraz czekamy na rozwój sytuacji. Jestem na miejscu w Kołobrzegu i czekam na to, co dalej się wydarzy. Prawdopodobnie sprawa wyląduje w Piłkarskim Sadzie Polubownym, który działa przy PZPN. – stwierdza piłkarz

Jakub Rzeźniczak, Paulina Rzeźniczak, fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Jakub Rzeźniczak, fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Jakub Rzeźniczak, Paulina Rzeźniczak, , fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Jakub Rzeźniczak, fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA