Jerzy Stuhr 17 października spowodował wypadek na drodze pod wpływem alkoholu. Jadący Lexusem aktor potrącił motocyklistę i według świadków nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanemu. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu, z tendencją spadkową. Pod koniec listopada aktor usłyszał zarzuty. W Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza Jerzy Stuhr został przesłuchany w charakterze podejrzanego, złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy.

Na początku marca 2023 roku zapadł wyrok – sąd uznał go za winnego i skazał go na karę grzywny (12 tys. złotych) oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres trzech lat. Poza tym musiał wpłacić 6 tys. zł na fundusz osób pokrzywdzonych w wypadkach.

Jerzy Stuhr szokuje po najnowszym wywiadzie! „Tak naprawdę nic nie zrobiłem”

Jerzy Stuhr tłumaczy się ze swojego kontrowersyjnego wywiadu. Wydał oświadczenie

Jakiś czas temu aktor udzielił kontrowersyjnego wywiadu, w którym wyznał, że czuje się niewinny:

Czuję się niewinny, skończyło się na kolizji. Tak naprawdę nic nie zrobiłem, więc wewnętrznie jestem kompletnie czysty. Oczywiście denerwują mnie pomówienia i stosunek prokuratury do mojej osoby, która proponowała coraz wyższe kary i chciała mnie zjeść. Pan Ziobro ścigał pół roku. Powiedzieli, że będą to robić do końca, a ja się zastanawiam: po co? To wręcz filmowa sytuacja, ale chciałbym, żeby już się skończyła – powiedział Plejadzie Jerzy Stuhr.

Jego słowa spotkały się z ogromnym oburzeniem. Nic dziwnego więc, że dwa dni po opublikowaniu głośnego wywiadu, Stuhr zdecydował się wydać oświadczenie:

Szanowni Państwo! W związku z opublikowaniem wywiadu z moim udziałem chciałem sprostować moją wypowiedź. Mówiąc o tym, że „wewnętrznie jestem kompletnie czysty”, miałem na myśli fakt, że wewnętrznie udało mi się pogodzić z tą sytuacją i błędem, który popełniłem w październiku 2022 r. W dalszym ciągu uważam, że to była najgorsza decyzja w moim życiu o prowadzeniu samochodu. Wziąłem na siebie za to odpowiedzialność. Serdecznie przepraszam za nieprecyzyjną wypowiedź. Z poważaniem Jerzy Stuhr – czytamy w opublikowanym przez Plejadę oświadczeniu.

Zapadł drugi wyrok dla Jerzego Stuhra w sprawie wypadku z 2022 roku!

pasekkozak