Jerzy Stuhr 17 października 2022 roku spowodował wypadek na drodze pod wpływem alkoholu. Jadący Lexusem aktor potrącił motocyklistę i według świadków nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanemu. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu, z tendencją spadkową. Pod koniec listopada aktor usłyszał zarzuty. W Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza Jerzy Stuhr został przesłuchany w charakterze podejrzanego, złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy.

1 marca 2023 roku zapadł wyrok – sąd uznał aktora za winnego i skazał go na 200 stawek dziennych po 60 zł każda, 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, 6. tysięcy złotych na fundusz poszkodowanych w wypadkach oraz pokrycie kosztów procesu sądowego w kwocie 4 tysiące złotych.

Maciej Stuhr bezlitośnie zakpił z ojca na gali Orłów! „OSIOŁ ROKU”

Zapadł drugi wyrok w sprawie spowodowania wypadku przez Jerzego Stuhra

Teraz, 28 marca zapadł drugi z wyroków, na wniosek policji o ukaranie aktora za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, będąc w stanie nietrzeźwości.

Jak podaje TVN24, sąd nie miał wątpliwości w sprawie wyroku i wymierzył Jerzemu Stuhrowi karę w wysokości 3 tysięcy złotych, a także 70 zł w ramach kosztów postępowania oraz 300 zł opłaty. Wyrok na ten moment jest nieprawomocny i każda ze stron może się odwołać w ciągu 7 dni.

Jerzy Stuhr miał uciekać z miejsca wypadku aż dwa razy?!

pasekkozak