Jerzy Urban (86 l.) to jedna z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych osób w kraju. Były rzecznik prasowy PRL-owskiego rządu, potem szef antyklerykalnego tygodniak NIE słynie z niewyparzonego języka i kontrowersyjnych poglądów. Choć – bądźmy szczerzy – w dzisiejszych czasach jego dawne „wyskoki” można uznać za łagodne, wiele z nich doprowadziło go na sale rozpraw.

Jerzy Urban w Playboyu o impotencji

Nowy Playboy przynosi wywiad z sędziwym już dziennikarzem. Jerzy Urban mówi o czasach, gdy był dzieciakiem – o wojnie widzianej z jego perspektywy („dla mnie to była rozrywka”), o filmie Kler („mnie specjalnie ta pedofilia nie rajcuje (…) kler ma większe wady w swoim funckjonowaniu), a także o przekupstwie i o tym, że kompletnie nie nadaje się do biznesu.

Urban mówi też o swojej kondycji – otwarcie przyznaje, że jest już impotentem i żadne filmy pornograficzne nie są w stanie go podniecić.

Travis Scott przepytuje Kylie Jenner. Dyskutują o swoim życiu seksualnym

Dziennikarz wspomina terapię, która miała mu przywrócić męskość:

Ani razu nie wbiłem sobie igły, ja chodziłem i mi wbijali. No, ale dobrze, głównie chodziło o żonę. Że umiera najważniejsza więź, że trzeba ratować małżeństwo. Nie myślałem wtedy o tym, że nie będę mógł jej zdradzać, tylko że nie będę mógł jej je**ć. To było po prostu leczenie małżeństwa, które się nie udało – mówi Urban.

Jerzy Urban – żona. Kim jest Małgorzata Daniszewska?

Jerzy Urban po raz pierwszy ożenił się w 1957 roku. Jego żoną była Wiesława Grochola. Małżeństwo trwało 11 lat. W 1972 roku Urban ożenił się z Karyną Andrzejewską. Obecnie żoną Jerzego Urbana jest Małgorzata Daniszewska, była redaktorka naczelna miesięcznika Zły, później wydawca i redaktorka naczelna czasopisma „Art & Business”.

ZABIŁA córki, bo przeszkadzały jej w seks pracy

Jerzy Urban ma córkę z pierwszego małżeństwa, Aleksandrę Magdalenę i dwójkę wnuków.

Cały wywiad z Urbanem przeczytacie w nowym Playboyu.

scena z: Jerzy Urban, Małgorzata Daniszewska, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

scena z: Jerzy Urban, Małgorzata Daniszewska, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA