Koronawirus nie daje za wygraną. Wiele gwiazd wspiera walkę z pandemią i nie tylko apeluje o pozostanie w domach, ale także przekazuje pieniądze i dostarcza potrzebne sprzęty medykom. Jak na przykład Anna i Robert Lewandowscy przekazali milion euro, Kuba Błaszczykowski przeznaczyć 400 000 złotych, Ewa Mingę zaczęła szyć maseczki dla szpitali, a Deynn i Majewski uzbierali milion złotych.

Jessica Marcedes pomaga w walce w koronawirusem

Influencer apeluje do Jessici Mercedes w związku z koronawirusem: „Czy kolejna para butów jest ważniejsza?”

Dzisiaj Jessica Mercedes poinformowała, że jej marka odzieżowa Veclaim uszyje 2000 maseczek ochronnych dla najbardziej potrzebujących szpitali.

Veclaim walczy z COVID-19. Znaleźliśmy się w miejscu, w którym wszyscy pomimo wielu różnic musimy nauczyć się działać razem. Jako firmy, rodziny, jako ludzie. Postarajmy się dać z siebie tyle, ile możemy. Wspierajmy się. W przyszłym tygodniu roześlemy 2000 sztuk maseczek ochronnych dla personelu medycznego do najbardziej potrzebujących placówek w Polsce– napisała.

Jessica Mercedes postanowiła wesprzeć polskich medyków dzień po tym, jak polski bloger, Grzegorz Konieczny wystosował apel do wszystkich osób ze środowiska modowego: „Hej Jessica Mercedes Kirschner. (…) Staram się nigdy nie komentować czyjegoś życia bo nie chce żeby ktoś komentował moje. Jednak zdecydowałem się zrobić ten krok i zapytać się ciebie, czy zamierzasz coś zmienić na swoim publicznym profilu w związku z aktualna sytuacja. Czy jest coś jeszcze ważniejszego niż to co własnie się dzieje na naszych oczach? Czy kolejna para butów jest ważniejsza niż wydarzenia które własnie maja miejsce?” 

Niestety akcja Jessici Mercedes nie spotkała się dużą przychylnością ludzi. Zauważyli, że zareagowała dopiero wtedy, kiedy wywołali ją do tablicy. Pod postem blogerki pojawiło się mnóstwo komentarzy:

Rychło wczas! NA szybko się ruszyła po ostrej krytyce koniecznego o fetysza! Wczoraj jeszcze przymierzała Gucci sruczi, jakby nic się nie działo… kochana, tego świata, który znasz już nie będzie! Raczej zacznij szukać jakiejś roboty!

Lepiej później niż wcale

Obudziłaś po artykule na fb???

Jessica Mercedes skończyła REMONT mieszkania: „Wreszcie się skończył ten 2-letni horror”

Oczywiście pojawiły się też pozytywne komentarze, którzy ilośc jest przeważająca:

Jak to, bez żadnych akcji promocjnych? Tak po prostu? Niektórzy mogliby się uczyć. Brawo Jess 😍 czekamy na nowe ciuszki

brawo , szczegolny szacunek za to, ze jako mloda marka wychodzicie z taka inicjatywa 🙌🏼

I super! Fajnie że razem ze swoją marka pomagasz, bo teraz liczy się każdy gest

Mieszkanie Jessici Mercedes wygląda jak z KATALOGU!

Jessica Mercedes odniosła się do posta Grzegorza Koniecznego i naszego artykułu. Tłumaczy, że pokazuje na swoim Instagramie tylko rozrywkę i nie będzie wrzucać negatywnych i smutnych rzeczy, a ma tak samo problemów, jak inni ludzie.

Ktoś mnie oskarżył, że wrzucam tylko treści rozrywkowe tutaj na instastories. Tak, wrzucam tylko treści rozrywkowe, bo chce Wam w tych ciężkich czasach dostarczyć trochę uśmiechu na twarzy (…) – mówi Mercedes.

Podkreśla, że jest wrażliwym człowiekiem i też jej nie jest lekko z obecną sytuacją, bo musi utrzymać swój butik i biuro na Mokotowskiej, więc jak każdy człowiek ma teraz problemy.

Moja mama z powodu koroanwirusa też ma problemy z gastronomią i jak ma teraz pracować. Nic się nie dzieje, nie ma utargu. Bardzo dużo ludzi ma problemy, więc wspierajmy się, nie oceniajmy i niech każdy teraz pomaga, jak może. Najpierw bliskim, pózniej innym. Dbajmy o swoje rodziny, zostawajmy w domu, a ja obiecuję, że zawsze będę Wam tutaj wrzucać fajne materiały na pocieszenie i dzisiaj znowu dodam jakiś przepis i Wam się 50 razy przebiorę, żeby dać Wam uśmiech na twarzy i uśmiech sobie – zapowiedziała blogerka.