Cały świat huczy od plotek, od kiedy Meghan Markle (38 l.) i Książę Harry oświadczyli, że odchodzą od rodziny królewskiej. Poinformowali o tym wszystkich łącznie z Królową Elżbietą II na Instagramie.

Oświadczenie Królowej Elżbiety II ws. Meghan i Harry’ego

Daily Mail podał, że według sondażu 71 procent społeczeństwa uważa, że ​​Harry i Meghan nie mieli racji, nie mówiąc wcześniej Królowej o swoich planach. Ich decyzja wywołała ogromne oburzenie w Wielkiej Brytanii. Sam Prezydent Stanów Zjednoczonych –  Donald Trump wyraził współczucie dla Królowej i nazwał decyzję Harry’ego i Meghan „smutną.

Meghan Markle ZAPROSIŁA dziennikarza na drinka? Nie zostawił na niej suchej nitki

Elżbieta II dopiero po pięciu dniach od wydania oświadczenia Meghan i Harry’ego, postanowiła odnieś się do decyzji wnuka i jego żony:

Moja rodzina i ja w pełni popieramy pragnienie Harry’ego i Meghan, którzy chcą rozpocząć nowe życie jako młoda rodzina. Chociaż wolelibyśmy, aby pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, szanujemy i rozumiemy ich pragnienie prowadzenia bardziej niezależnego życia, pozostając jednocześnie cenioną częścią mojej rodziny. Harry i Meghan dali jasno do zrozumienia, że w nowym życiu nie chcą być zależni od środków publicznych. Uzgodniono zatem, że nastąpi okres przejściowy, w którym para książęca Sussex będą spędzać czas w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Są to skomplikowane kwestie do rozwiązania dla mojej rodziny i jest jeszcze trochę pracy do wykonania, ale ostateczne decyzje zapadną w najbliższych dniach – czytamy w oświadczeniu Królowej.

Z OSTATNIEJ CHWILI! Książę Harry i książę William wydali specjalne OŚWIADCZENIE

Forum, Backgrid USA

Eamonn M. McCormack/Pool via REUTERS

Paul Grover/Pool via REUTERS

Przyjaciele Meghan Markle są wstrząśnięci jej zachowaniem. „Ucieka, gdy robi się ciężko”