Joanna Koroniewska (42 l.) coraz bardziej otwiera się przed fanami. Aktorka opublikowała trudny wpis, w którym odniosła się do najnowszego postanowienia Trybunały Konstytucyjnego o zakazie aborcji gdy jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Joanna przyznała, że wie co czuje kobieta, która straciła dziecko.

Joanna Koroniewska w balowej sukni jak aktorka z „Seksu w wielkim mieście”

Joanna Koroniewska szczerze o 6-krotnym poronieniu

Joanna Koroniewska ostatnio po raz pierwszy pokazała archiwalne zdjęcia mamy, która zmarła na raka a teraz postanowiła w emocjonalnym wpisie podzielić się bolesnymi doświadczeniami z przeszłości. Joasia odniosła się do najnowszego postanowienia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia zakazu aborcyjnego i opisała, jak wyglądały jej starania o potomstwo.

Koroniewska przyznała, że wie co to prawdziwy ból i rozpacz, bo 6 razy poroniła.

MOCNY wpis Joanny Koroniewskiej: „Nigdy wcześniej nie pokazywałam Mamy”

NIE JESTEM NA TO GOTOWA. A może i właśnie się stałam. Proszę dodajcie mi otuchy, ale może wytłumaczę choć trochę coś o czym dziś większość myślących INACZEJ DZIŚ zapomina. O moich uczuciach. O moim stanie. Jestem kobietą. Teraz aż się cała trzęsę odpowiadając na zarzuty co poniektórych, że może powinnam stracić swoje dzieci skoro jestem ZA ZABIJANIEM. Nie jestem. Nigdy nie byłam. Nigdy nie będę. Ale w moim życiu przeżyłam wiele – zaczęła aktorka.

View this post on Instagram

NIE JESTEM NA TO GOTOWA. A może i właśnie się stałam. Proszę dodajcie mi otuchy, ale może wytłumaczę choć trochę coś o czym dziś większość myślących INACZEJ DZIŚ zapomina. O moich uczuciach. O moim stanie. Jestem kobietą. Teraz aż się cała trzęsę odpowiadając na zarzuty co poniektórych, że może powinnam stracić swoje dzieci skoro jestem ZA ZABIJAniem. Nie jestem. Nigdy nie byłam. Nigdy nie będę. Ale w moim życiu przeżyłam wiele. Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko Rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć. Po pierwszej stracie 13 lat temu miałam przerwę w staraniu się o kolejne dziecko aż dwa lata. Ból był ogromny. I niemoc. Nie mogłam się pozbierać. Zabiegi, łyżeczkowania, za każdym razem poczucie winy, ukrywanie wszystkiego bo przecież to tylko MOJA sprawa, wstyd i wiele innych emocji a przede wszystkim walka z samą sobą, czy zdołam się z tego podnieść. Czy mogę udźwignąć jeszcze więcej. Za KAŻDYM RAZEM KIEDY DOCHODZIŁO do tych okropnych wydarzeń a kiedy pojawiła się już na świecie nasza starsza Córka było jeszcze gorzej… Ciągły strach o to czy będzie dobrze, czy się uda, czy będzie zdrowe, czy ktoś się o tym dowie… Czy ktokolwiek oprócz wspierających bliskich, w moim przypadku męża WIE co wtedy czułam?!! W jakim byłam stanie ?!!! Bez wsparcia Rodziców, Mamy?! Bez mówienia o tym komukolwiek oprócz najbliższych?! Kobieta milczy. Często. Dusi ją. To stan nie do opisania. Takich historii ma wiele. I wciąż je tłumi. Bo cierpi. Ból nie do opanowania… Przez wiele lat nie mogłam o tym mówić. Nadal jest mi ciężko. To emocje nie do opisania. Za każdym razem czułam się gorsza. Czułam się z tym fatalnie , ja sama… A przecież moja tak głęboko skrywana historia i przeżycia są niczym wobec kobiet, które będą wiedzieć jaki los spotka ich dziecko. Nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić. I szczerze?! Kiedy słyszę, że „miało być chore a urodziło się zdrowe” to aż mnie krew zalewa. Graj w ruletkę. Próbuj. Ile wytrzymasz. NIKT NIE SIEDZI w naszych głowach. Nikt nie wie ILE jesteśmy jeszcze w stanie udźwignąć.

A post shared by Joanna Koroniewska – Dowbor (@joannakoroniewska) on

Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko Rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć. Po pierwszej stracie 13 lat temu miałam przerwę w staraniu się o kolejne dziecko aż dwa lata. Ból był ogromny. I niemoc. Nie mogłam się pozbierać – przyznała.

Joanna Koroniewska o poronieniach

Joanna przyznała, że za każdym razem gdy dochodziło do poronienia czuła ogromną pustkę i ból. Aktorka bała się, że ktoś może dowiedzieć się o jej trudnej sytuacji i trzymała to w sobie.

Joanna Koroniewska zdradziła, dlaczego nie pokazuje twarzy córek. Zaskakujące wyjaśnienie

Zabiegi, łyżeczkowania, za każdym razem poczucie winy, ukrywanie wszystkiego bo przecież to tylko MOJA sprawa, wstyd i wiele innych emocji a przede wszystkim walka z samą sobą, czy zdołam się z tego podnieść. Czy mogę udźwignąć jeszcze więcej. Za KAŻDYM RAZEM KIEDY DOCHODZIŁO do tych okropnych wydarzeń a kiedy pojawiła się już na świecie nasza starsza Córka było jeszcze gorzej. Ciągły strach o to czy będzie dobrze, czy się uda, czy będzie zdrowe, czy ktoś się o tym dowie – dodała.

Koroniewska na swoim przykładzie opisała, że zazwyczaj po tak dramatycznych wydarzeniach kobieta zamyka się w sobie i dusi ten ból. Wyraziła obawę o przyszłość swoich córek, które nie będą mogły samodzielnie decydować o swoim ciele. Joasia przyznała, że nie jest za aborcją, ale na swoim przykładzie wie, jak czuje się kobieta bezradna.

Kobieta milczy. Często. Dusi ją. To stan nie do opisania. Takich historii ma wiele. I wciąż je tłumi. Bo cierpi. Ból nie do opanowania. Przez wiele lat nie mogłam o tym mówić. Nadal jest mi ciężko. To emocje nie do opisania. Za każdym razem czułam się gorsza. Czułam się z tym fatalnie, ja sama.

Jestem przerażona i boję się co za parę lat spotka moje ukochane Córeczki. I będę o tym mówić głośno bo już teraz wiem, że przynajmniej KTOŚ to usłyszy!!! I że tu nie chodzi o danie NAM szansy na eksterminację z błahych powodów , ale o DANIE NAM PRAWA do tego aby się z tych traum podnieść. !!! MOJA MACICA. Moja SPRAWA – napisała Joasia.

Zgadzacie się z aktorką?

ZOBACZ WIĘCEJ:

WOW! Joanna Koroniewska w koronkowej mini na premierze spektaklu. Co za NOGI!

Joanna Koroniewska pokazała pierwsze zdjęcie nowego domu

Joanna Koroniewska pokazała się w naturalnym wydaniu. „Pomaluj się i nie strasz ludzi”

Joanna Koroniewska z mężem, Maciejem na ściance.

Joanna Koroniewska z mężem, Maciejem Dowborem fot. Krzemiński Jordan/AKPA.

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska - zakochana para.

Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska/fot. AKPA.

Uśmiechnięta Joanna Koroniewska na ściance.

Joanna Koroniewska, fot. Kurnikowski/AKPA.