Joanna Koroniewska (42 l.) opublikowała na Instagramie emocjonalny wpis dotyczący zmarłej mamy. Aktorka nie urywa, że w dalszym ciągu czuje ból. Koroniewska 20 lat temu straciła mamę i po raz pierwszy pokazała jej zdjęcie.

Joanna Koroniewska w balowej sukni jak aktorka z „Seksu w wielkim mieście”

Joanna Koroniewska po raz pierwszy pokazała mamę

Joanna Koroniewska do tej pory nie poruszała tematów wczesnego dzieciństwa i tego, jak wyglądały jej relacje z mamą. Aktorka przełamała się i opublikowała zdjęcie z dzieciństwa, na którym pozuje razem z ukochaną rodzicielką.

Joanna Koroniewska zdradziła, dlaczego nie pokazuje twarzy córek. Zaskakujące wyjaśnienie

Koroniewska unikała rozmów o mamie i przyczynie jej śmierci, jednak opublikowała długi wpis na Instagramie, by zachęcić wszystkich do robienia badań. Jak sama przyznała, utrata mamy była największą tragedią w jej życiu.

Nigdy wcześniej nie pokazywałam Mamy. Dlaczego teraz się na to zdecydowałam? Minęło dokładnie 20 lat i 11 dni od jej śmierci. I jednej z największych tragedii w moim życiu. To tak strasznie dawno temu. Tak wiele się zmieniło a mimo wszystko ból nadal pozostał. I pewnie będzie mi towarzyszył zawsze. Była taka pozytywna, zawsze uśmiechnięta. Ja zostałam sama. Bez ojca, rodzeństwa. Na wiele lat – zaczęła Joasia. 

View this post on Instagram

Nigdy wcześniej nie pokazywałam Mamy. Dlaczego teraz się na to zdecydowałam? Minęło dokładnie 20 lat i 11 dni od jej śmierci. I jednej z największych tragedii w moim życiu. To tak strasznie dawno temu. Tak wiele się zmieniło a mimo wszystko ból nadal pozostał. I pewnie będzie mi towarzyszył zawsze. Była taka pozytywna, zawsze uśmiechnięta. Ja zostałam sama. Bez ojca, rodzeństwa. Na wiele lat. Boli nadal i pewnie zawsze będzie bolało. Nie lubię października. Zawsze będzie kojarzył mi się z jej odejściem. Ale paradoksalnie ten miesiąc jest miesiącem walki z rakiem piersi, choroby, której mojej Mamie nie udało się pokonać. Ciągle mówimy o badaniach, ale czy je rzeczywiście wykonujemy?! Czy wiecie, że na fantomie możecie same nauczyć się wykrywać zmiany w piersiach?! Że NAPRAWDĘ badanie może uratować nam życie?! Kochani! 💞💕💓💗Wspieram WSZYSTKICH w walce z tą okropną chorobą i namawiam WSZYSTKICH do badań !! Ja widziałam w szpitalu z Mamą młode dziewczyny, którym dzięki szybkiej diagnozie się udało! Oby w naszym życiu było jak najmniej takich tragedii. Dlaczego po tylu latach zdecydowałam się na ten krok? Ponieważ pomyślałam sobie, że jeśli przez publikację tego zdjęcia choć jedna dziewczyna zadba o siebie i pójdzie w końcu na badania to warto było to zrobić. Pamiętajcie Kochani żeby przypilnować też swoich najbliższych! Ściskam wierząc, że to miało sens i licząc na Waszą wyrozumiałość i naprawdę ogromną delikatność całej sprawy. #europejskidzieńwalkizrakiempiersi #europejskidzienwalkizrakiempiersi #rozowypazdziernik #rak #stoprakowi #badajsie #💖

A post shared by Joanna Koroniewska – Dowbor (@joannakoroniewska) on

Joanna Koroniewska pisze o śmierci mamy

Joanna przyznała, że mimo upływu czasu, w dalszym ciągu czuje ból po tak wielkiej stracie, który raczej nigdy nie ustąpi. Aktorka zdradziła, że jej mama zmarła na raka piersi i przypomniała, jak ważna jest profilaktyka i badania. Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, dlatego aktorka poruszyła ten temat.

Boli nadal i pewnie zawsze będzie bolało. Nie lubię października. Zawsze będzie kojarzył mi się z jej odejściem. Ale paradoksalnie ten miesiąc jest miesiącem walki z rakiem piersi, choroby, której mojej Mamie nie udało się pokonać. Ciągle mówimy o badaniach, ale czy je rzeczywiście wykonujemy?! Czy wiecie, że na fantomie możecie same nauczyć się wykrywać zmiany w piersiach?! Że NAPRAWDĘ badanie może uratować nam życie?! – napisała Koroniewska.

Joanna Koroniewska z mamą.

Joanna Koroniewska z mamą. Fot.Instagram/joannakoroniewska.

Joanna Koroniewska pokazała swoją 11-letnią córkę: Takie same oczy macie

Wspieram WSZYSTKICH w walce z tą okropną chorobą i namawiam WSZYSTKICH do badań !! Ja widziałam w szpitalu z Mamą młode dziewczyny, którym dzięki szybkiej diagnozie się udało! Oby w naszym życiu było jak najmniej takich tragedii. Dlaczego po tylu latach zdecydowałam się na ten krok? Ponieważ pomyślałam sobie, że jeśli przez publikację tego zdjęcia choć jedna dziewczyna zadba o siebie i pójdzie w końcu na badania to warto było to zrobić – dodała.

W komentarzach nie zabrakło słów wsparcia od koleżanek z branży i fanów.

Joasia na swoim przykładzie chciała podkreślić, jak ważne jest wykonywanie regularnie badań.

ZOBACZ WIĘCEJ:

WOW! Joanna Koroniewska w koronkowej mini na premierze spektaklu. Co za NOGI!

Szczuplutka Joanna Koroniewska pozuje w bikini: „Sorry ale powinna pani trochę utyć i zacząć się czesać”

Joanna Koroniewska pokazała pierwsze zdjęcie nowego domu

Joanna Koroniewska na czerwonym dywanie.

Joanna Koroniewska, fot. Kurnikowski/AKPA.

Joanna Koroniewska w srebrnej mini.

Joanna Koroniewska/fot. AKPA.

Elegancka Joanna Koroniewska.

Joanna Koroniewska, fot. Baranowski/AKPA.