W ubiegłym roku wielu celebrytów usłyszało zarzut reklamowania alkoholu w mediach społecznościowych, co jest sprzeczne z ustawą o wychowaniu w trzeźwości. Oskarżeni zostali m.in. Maciej Musiał i Maffashion, Doda, czy Małgorzata Rozenek. 

Magdzie Gessler grozi PÓŁ MILIONA grzywny?! Zainteresowała się nią prokuratura

W marcu rozprawa gwiazd reklamujących alkohol

A jesienią Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wystosowała kolejny akt oskarżenia ws. nielegalnej reklamy alkoholu, tym razem przeciwko Joannie Opoździe (zgodziła się na ujawnienie wizerunku), Oldze K. i influencerom, Tatianie M. i Ewie M.-K., Jakubowi N., Anecie T., Adamowi Sz., Dominikowi B., Kamilowi B., Łukaszowi S. oraz Małgorzacie L. 

Joanna Opozda TŁUMACZY SIĘ z reklamowania alkoholu! „Kolejny raz ślepo zaufałam ludziom…”

Jak podaje teraz portal wirtualnemedia.pl, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia pierwsze posiedzenie w tej sprawie zaplanował na 11 marca. Rozprawa dotyczy 12 wyżej wymienionych osób oskarżonych przez prokuraturę o nielegalną reklamę alkoholu.

Magdalena C. usłyszała zarzuty za reklamę alkoholu

Przypominamy, że Maciej Musiał i Julia „Maffashion” Kuczyńska latem ubiegłego roku usłyszeli wyrok w trybie nakazowym: aktor 15 tys. zł grzywny, influencerka 10 tys. zł. Do tego doszły koszty procesu.

Joanna Opozda

Maffashion i L37

Maffashion i L37

Maciej Musiał, fot. Paweł Wrzecion/AKPA