Cały świat jest zwrócony w stronę Stanów Zjednoczonych, gdzie od kilku dni odbywało się liczenie głosów na nowego prezydenta. Donald Trump (74 l.) konkurował z Joe Bidenem (77 l.). Sondaże dynamicznie się zmieniały. Z początku to Trump prowadził, jednak Biden szybko go wyprzedził i pokonał Donalda zostając nowym prezydentem USA.

Melania Trump kontra Jill Biden. Co różni te dwie Panie?

Joe Biden wygrał wybory w USA

Amerykańskie media podały, że Joe Biden zwyciężył wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Pokonał Donalda Trumpa w Pensylwanii, zapewniając sobie 273 głosy elektorskie, które zagwarantowały mu objęcie urzędu.

Nie są to jednak ostateczne wyniki. Wybór nowego prezydenta USA powinien być potwierdzony w grudniu, kiedy to elektorzy oddadzą głosy na konkretnego kandydata.

Ameryko, to dla mnie zaszczyt, że zostałem wybrany, by przewodzić naszemu wielkiemu państwu. Przed nami ciężka praca, ale obiecuję: będę prezydentem wszystkich Amerykanów, bez względu na to, czy na mnie głosowali, czy nie – napisał Joe Biden.

Z całego świata przesyłane są gratulacje w stronę nowego prezydenta. Andrzej Duda na Twitterze również pogratulował Joe Bidenowi zwycięstwa.

Polska jest zdeterminowana, by utrzymać wysoki poziom i jakość partnerstwa strategicznego z USA – napisał prezydent  na Twitterze.

Joe Biden zwyciężył w wyborach na prezydenta USA.

Joe Biden zwyciężył w wyborach na prezydenta USA. Fot.Forum/Reuters.

Donald Trump zapowiada pozwy przeciwko Joe Bidenowi

Mimo wygranej Bidena emocje powyborcze nie opadły.

Donald Trump nie może pogodzić się z porażką. Już zapowiedział na Twitterze, że od poniedziałku jego sztab zamierza złożyć pozwy wyborcze w kilku stanach. Trump jest przekonany, że doszło do manipulacji i to on wygrał te wybory.

Te wybory są dalekie od zakończenia. Wszyscy wiemy, dlaczego Joe Biden tak bardzo śpieszy się, żeby fałszywie ogłosić się zwycięzcą, i dlaczego jego medialni sprzymierzeńcy tak bardzo starają się mu w tym pomóc: oni nie chcą, żeby prawda wyszła na jaw – powiedział Donald Trump.

Biden podziękował wyborcom za zaufanie i oddawanie głosów. Konferencja prasowa z jego udziałem ma odbyć się o 2. w nocy czasu polskiego.

A Wy, co myślicie o wygranej kandydata partii demokratów?

Dajcie znać w komentarzach.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Donald Trump upomina Melanię Trump przed kamerami. Nagranie hitem Internetu

Wyborcza sukienka Melanii Trump kosztowała FORTUNĘ. Zabrakło na maseczkę? (ZDJĘCIA)

Melania Trump ma SOBOWTÓRA? Nowe doniesienia w sprawie

Joe Biden pokonał Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich.

Joe Biden pokonał Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich. Fot.Forum/Zuma Press.

Joe Biden nowym prezydentem USA.

Joe Biden nowym prezydentem USA. Fot.Forum/Reuters.